View Single Post
Staro 20.09.2010., 16:55   #21
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Josip07 Pregled postova
Baš čitam ove postove i vidim da se nigdje ne spominju Thermaltake napajanja za koje držim osobno da su vrlo kvalitetna i trenutno best buy po izlasku ove nove serije.
http://forum.pcekspert.com/showthrea...77#post1721777
Citiraj:
Također dolaze sa 5 godišnjim jamstvom, predviđeni vijek trajanja (120000h) im je čak nešto veći nego corsairu (100000h) što je garancija kvalitete.
Thermaltake koristi CWT platformu, slicnu nekim Corsair napajanjima uz nesto oslabljene performanse.

Sto se tice MTBF-a ... to je cisti marketing i nije apsolutno nikakva garancija da ti to isto napajanje nece sutra odapeti.
Citiraj:
A što se tiće snage tu su čak i nekih 5% jača usporedbi sa corsairom. (Isporučuju baš onoliko struje na +12v kolko piše na napajanju) Recimo modularac Thermaltake TPX-575M isporučuje 576W na +12v dok HX520W isporučuje 480W na +12v.
HX 520 je EOL proizvod tj. ovo sto je u ponudi vjerojatno niti nije na stanju, ali ... zato je HX 650 upravo taj koji ga zamjenjuje.

Citiraj:
Nemojte me krivo shvatit, ne kažem da Corsair nevalja, dapače jedno od najboljih proizvođaća napajanja i ramova, neg oću reč da postoje i drugi proizvođači koji su odlični i možda bolja kupovina neg Corsair.
Jer recimo spomenuti Thermaltake nudi sve kao i Corsair + još nešto više snage za nešto manje novca.
To je moje mišljene..
U ovoj situaciji (povlacenja HX 520 sa trzista) direktno bi se trebao usporedjivati HX 650 sa TPX-675M ... cijene su gotovo identicne, a jedino se nesto razlikuju u snazi. No ne treba zaboraviti cinjenicu da spomenuti Corsair dolazi iz Seasonica koji su vrlo poznati po skromnim deklaracijama snage, a ustvari gotovo uvijek (sa lakocom) daju 15-20% vise od deklariranog (uz kvalitetne dijelove koji su teoretski sposobni ostvariti i nekoliko puta vecu potencijalnu snage od oznacene) .... tako da tvrdnja da navedeni Corsair (kao i HX 520) imaju slabija napajanja od Thermaltake pada u vodu (samo se ne hvale toliko deklaracijama).

Npr. po takvoj usporedbi ovaj 800W Xilence bi trebao biti aposlutni best buy, ali on to naravno nije jer ipak je deklarirana snaga samo jedan mali segment pri ocjenjivanju/vrednovanju napajanja ... nazalost mnogi kupci se jos uvijek vode razmisljanjem - vise deklariranh fata - bolje napajanje.

Ovo je naravno, prva i najcesca pogreska pri kupovini ...

To nije moje misljenje, to su cinjenice
dh41400 je offline   Reply With Quote