View Single Post
Staro 24.08.2012., 21:19   #200
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
misliš nekome kome je svejedno što kupuje? ja imam od 2004. naviku kupovati nVidiju, još od 6600GT modela (iskreno, ranije ih nisam imao, imao sam ti 4200 nakon 2004 u jednoj konfi). 2 puta sam posjedovao Radeonke, 9800 Pro AGP i 4850 PCI-E. i oba puta sam naletio na 2-3 tjedne pizdarije sa driverima (npr. rFactor se trgao u artefaktima, World in Conflict se nije htio ni pokrenuti, SoC je imao artefakte kad pada kiša...itd). OK, nebi bilo fer da kažem da je AMD lošiji od nVidije, jer nije.

Ali, radije dam 300kn više za GeForce karticu koja je 10-15% slabija na 1080 rezi, nego da uzmem jaču Radeonku, pa da opet strepim kad će mi negdje nešto se razletiti kao sa ove dvije. Ovako i onako, koštala me 1570kn. Sa nVidijom nisam nikad imao problema, čak i ono trganje drivera se riješilo tweakanjem u nVidia control panelu. U krajnjoj liniji, najjeftinija HD 7950 sa 3 godine jamstva košta 2800kn, dakle, čak je i skuplja. Eto, to je moje kratko mišljenje, nikakav fanboyizam nije u pitanju.
+3 od mene za ovaj post... identična iskustva, ali na pomalo većem broju raznih atijevki.

jedina koja je dobro delala je bila neki 3850 odron u htpc-u čisto u svrhu davanja slike na plazmu sa nekim predpotopnim driverima... naravno nije ni to prošlo bez problema u početku pošto sa najnovijim i najboljim drajverima nije htjela bootat na hdmi, a to sam dakako saznao na teži način.

mislim ta mala mikro-podyebavanja od strane atijevih drajvera su ponekad zapanjujuća.
syss je offline   Reply With Quote