View Single Post
Staro 21.07.2023., 20:02   #521
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Cilj ti je isplatiti opremu/zaraditi što prije, tako da ostani na istom aparatu, 10-18 za 99.9% toga i uzmi si 35 1.8 za detalje, ako ti baš naleti netko tko ima lijep apartman i zna ga urediti.

Ako netko pita (jer je ljudima nezamislivo da netko nema FF aparat), reci da imaš A7C
I dalje ima ljudi koji očekuju da ćeš doći s ciglom od aparata jer je jedino to "profesionalno".

Treba ti dobar stativ, flash ne. Imam Manfrotto 190 i 3 way glavu službeno. Težak je i pristupačan cijenom, ali stabilan. Privatno imam isto 190, ali karbonsku verziju, pa ga je lakše nositi, tak da ti preporučam ulaganje u to. Ja svog prodajem, jer ga mi se ne haba za posao pored službenog, pa ako te zanima stativ, javi. Još ima i precizan ball head na sebi.
Lupaj dvije ekspozicije i spajaj kasnije. Samo ti prirodno svjetlo treba + upaljena svjetla po sobama. Bonus je ako imaju lijepe podne, stolne ili viseće lampe s filamentom, onda to još digne prostor.

Evo ti nešto mojih pa baci oko.
klik
Obradu nam rade vanjski (dio firme smješten u južnoj africi, pa to malo varira, ovisi koliko im se radi u koje doba dana/godine) tak da ovisim o njima kakav će mi pogled kroz prozor biti

Za velike nekretnine ili one na zajebanim lokacijama imamo ove "štapove" pa nemaš problema s vertikalama. Nosač za mobitel se učvrsti negdje dolje, bežična kontrola i lupaš prek mobitela.
https://www.compositepoles.co.uk/pro...l-photography/
No Sigma 18-50 može odraditi na 35mm. Misliš da bi primac 35mm bio puno bolji na toj žarišnoj duljini?
Edit: uglavnom napravit ću tako vjerojatno... pa ako kapne koja lova možda upgrejdat.
Sony 35mm 1.8? Neka alternativa? Il da ne gledam dalje?



Krasne su fotke, a bome stanovi su brutalni.
To sve poklikaš bracketingom zar ne?
Javim ti se na IG za stativ.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 21.07.2023. u 21:34.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote