View Single Post
Staro 29.01.2015., 15:41   #7
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Prije svega, pohvale na ideji i trudu..

par dobronamjernih (u laganom neredu kako mi dođu u glavu ):

Za praćenje potrošnje, tj. da bi se uočili wakelocks itd, po meni sve počinje i završava s Betterbatterystats .
Na xda je free,community je odličan, i taman da se i ne nešto ne razumiješ lako je exportat log i dobit
info u temi.

"Romovi uvijek utječu pozitivno na bateriju i o njima nije potrebno mnogo priče." - taj dio mi nije baš jasan na što
se točno misli. U kom smislu utječu uvijek pozitivno ? Jer nemaju bloat ? Problem je što postoji dosta ROM-ova
koji nabacuju "fičure" i negdje to ne utječe dobro ni na performanse ni na bateriju.Ovdje se korisnik isključivo štiti sam
pametnim odabirom (ili reflashom ako je već falio )



"Kerneli su slični romovima jer se možete igrati s njima."
- to mi jedino čudno zvuči, inače upute o undervolt/underclock kažu zapravo o čemu je riječ.

Dodatak na governor/scheduler : po meni najjednostavniji način za vidjeti kako ti paše na mobitel je :

-Pročitaš temu o kernel-u a i ROM-u koji si flešao i lijepo dobiješ info o iskustvu drugih
-kad si fino suzio odabir , isprobaš tih par ..
Svaki kernel a i governor/scheduler se na svakom ROM-u a kamoli MOB-u ne ponaša isto .Barem ne po mom iskustvu.Premda ono iz spoilera svakako stoji jelte

Osim toga,neki kerneli generalno ciljaju na nešto (performanse/baterija) pa je u biti možda dosta pustiti na stock vrijednostima.


Toliko od mene
schetz je offline   Reply With Quote