View Single Post
Staro 13.01.2023., 09:24   #21
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
I godinama ti inflacija papa taj novac i zapravo ne štediš, nego trošiš novac

Ja stavljam u HPB investicijske fondove, kako koristim džabe supersmart račun to mi je bila najbrža i najelegantnija opcija. Pretprošle godine cca +17%, prošle godine cca -17% i sad sam na 0
I imaš isto novaca kao kad si krenuo?
Odnosno inflacija ti je popapala novac, bolje da si onda štedio.

Sekiracija na nuli i nemaš brige da ćeš izgubiti + inflacija.

---

Ja npr. ulažem u beton. S braćom gradim kuću za turizam i kupio sam još jedan stan kojeg ću dati u najam. Rata najma stana je nešto veća nego rata kredita za manji stan
Imam još jedan veći stan u kojem ću ja biti.
moji stanovi su opterećeni kreditima + imam trećinu kredita od kuće. Mjesečne obveze su mi oko 800€ za vraćati te kredite no od najma stana imati ću 500€ mjesečno kad se oduzmu davanja i porezi.
od najma kuće ovog ljeta planiramo vraćati kredit 2-3 godine prije nego počnemo zarađivati.

Nisam ništa naslijedio a prije 8 godina sam bio par kuna u đepu i bez ijedne nekretnine i živio kod roditelja.

Ključni faktor i prekretnica kod mene je bio ulaganje s braćom i roditeljima a prije toga smo nekoliko godina štedili lovu u vidu odvajanja 1500 kn od plaće na hrpu, u 10ak godina se fina lova skupila a nije pretjerano bolilo.

Uz tu zajedničku štednju sam i privatno odvajao lovu, koliko sam mogao koji mjesec, nekad 50 nekad 500 kn.

Nemam ni sad love na računu
tskarda je offline   Reply With Quote