View Single Post
Staro 07.10.2010., 21:15   #18
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zašto misliš da je 99,9% mašina ovdje zabava?
Ovo je trik pitanje, jel' da?

Ok, malo sam karikirao, ali htio sam naglasiti razliku između stvarne potrebe za nekim komadom hardvera i nečije komocije i ugode u radu na računalu. Ali budimo realni... Nije baš da ljudi ovdje šalju rakete u svemir (opet karikiram i mrzim se zbog toga, prosim da se ne hvatate za ovo). Svejedno, nisam mislio ništa loše pod time, dapače, i sam sam sklon takovom ponašanju, no nije problem uopće u tome.

Ako netko kupnjom SSD-a dobije WOW efekt, super, zašto ne, ako nekome baš treba, opet super, valjda zna zašto mu treba. Ali mi je apsurdno onda uzrujavati se jer disk "previše" radi. Uostalom, za koliko će mu produžit život? Nije valjda da će krepat za tjedan dana, ako je indeksiranje uključeno. Mislim, kaj. Idem tramvajem na posao da mi se ne troše gume na autu (glupa usporedba, al eto). Kaj ste ga upće uzimali (SSD, ne auto), ak je to toliki problem da se windowsi moraju "optimizirat".
Usput, da budem malo "na liniji" (ontopic), prošvrljajte si po task scheduleru, ima još gro toga za pogasit.

Stvarno, kad bu se na nekakvoj SOHO mašini potrošilo tih par milja cycle-ova? 5, 10, možda 20 godina?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote