View Single Post
Staro 11.02.2013., 20:05   #1
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Dva USB sticka prestala raditi

Malo mi je sumnjivo da mi u 2 mjeseca riknu 2 sticka, inače nisam u životu imao problema sa tim uređajima, bez obzira kakve fuš marke susretao...

Prvi je kleknuo Transcend UltraSpeed 32GB. Kad kažem "kleknuo" mislim na to da se USB pri spajanju oglasi (u Win7) onim ding-dong zvukom, upali svoju plavu lampicu, iz traya iskoči "Your Device is ready for use" (ne uvijek) i to je to.

Primjetio sam razliku između prikaza My Computera i Total Commandera (stara škola)



Ako se dobro sjećam, na kompu je radio i onda sam ga jednog dana spojio na Mac, krenuo nešto prebacivati, i uglavnom, više ga nisam "vidio" na niti jednom od 2 kompa, ni PC ni Mac.

Jučer sam kupio SanDisk Cruzer Edge od 16 giga, iskreno mrzim sve te "gurni van" stickove, ali je bila super cijena.

Ujutro sam ga spojio na moj Mac, prebacio neke fotke, uredno eject napravio...kasnije se sjetio prebaciti još jedan file, i kad sam stisnuo paste, krenuo je kopirati, ali nakon 10ak sekundi izbacio poruku da "Device wasn't ejected correctly".

I tako više tog sticka nema za vidjet ni na Macu ni na Windowsima, makar u Windowsima čujem i za njega ding-dong kad ga uštekam.

Šta da delam?

Ako je bitno spomenut, probao sam na Macu spojit i u tastaturu i drito u monitor, isto je, nema ikonice. Na kompu pak ding-dong zvuk bude i kad ga spojim drito u matičnu, na prednji port ili u neki produžni hub.

U Disk Managementu ne vidim ništa osim hard diska.

Mylo je offline   Reply With Quote