View Single Post
Staro 18.11.2008., 20:36   #30
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
A lol, sve samo biznismeni

Mislim sve to lijepo fino. Gledam ja te mlade ljude <30 svi sa idejama otvorit cu i napravit biznis. Mislim slusam to svaki dan od ljudi oko sebe. Nitko ne studira niti radi (a samo to dvoje postojem - ostale smatram krpeljima koji zive od ljudi koji RADE) - svi sanjaju o nekoj lovi nabrzaka. 80% ljudi koje u Zagrebu (i ostatku 'rvacke) poznam svi nesto sveraju, muljakaju, delboy varijanta. naravno otvaraju se obrti simte tamte, a najbolje od svega tako 10ak godina doslovno životare sverajuci cigarete sa istocnog na zapadni dio grada i quratz. Spisakaju imovinu dobivenu u socijalizmu i onda propadnu. Super. Onda nadju sa 33godine i zavrsenom srednjom skolom koju NITKO netreba (limari, vozaci, strujici i slicna zanimanja za koja ti netreba nikakva škola nego tecaj od 2 tjedna) nekakav posao. E sad rade taj posao 3-5 godina i eto tu se javlja problem. To su ljudi koji nisu NIKAD radili, nego su sjedili i cekali bolja vremena i tu i tamo nesto zivotarili. I tako ti isti odu sa 35-38 u invalidsku ili neku takvu penziju i zive kao KRPELJ drustvu. Znaci imamo masu radno sposobnih ljudi, kojima, eto se neda raditi, pa masa nas koji budemo i radimo i vrijedni smo moramo odvajati svoju lovu za njih. Bas krasno .

Jel moram reci da su oni najpametniji, najbolji i najvrijedniji ? Nemoram.

Cijenjena nacijo. Ostavite se gluposti i ''biznisa'' da bi bio biznismen moras biti pametan i radoholicar, a to nije nitko tu od nas... Ili eventualno nas par. Da ne pricamo da moras imati kapital, ljude iza sebe i biti voljan malo i riskirati. Nitko jos nije otvorio firmu i ladio jaja. Pogotovo ne sad u ovo vrijeme.

Ako oces imat svoju firmu odi posatvljat parkete i otvori obrt. Sigurno ces vise zaradit nego sa tim nekim genijalnim idejama ajmo zaradit puno, a brzo...
Fleks je offline   Reply With Quote