View Single Post
Staro 07.12.2019., 16:40   #12
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Muljaju na najjače dok ih ne Netflix ne skuži Ako uhvatiš vremena, probaj u Kodiju plugin.video.netflix (onaj koji radi preko libinputstreama) i vidi ide li glatko 1080p ili neka veća rezolucija. Za to me zanima jer stari S905 ima problema s time.
Nisam znao za ovaj addon. Pa to radi odlično i super glatko. Ne znam jel placebo, al slika mi se čini nesto tamnija al nije greda.
Sve je u 1080p, 4k je u 1080p, 5.1 radi
Što je najbolje, titlove možeš ubacivati preko standardnog kodijevog titl izbornika
Dosta je taj netflix komprimiran, kvaliteta slike al podnošljivo




Citiraj:
Autor popo1 Pregled postova
Ne znam da li si vidio, poslao sam ti rješenje za ovo u PP
Imas PP

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Je, ovo definitivno promijeni. Ako se ne varam čini mi se čak da je default postavka Elementuma da kešira u RAM i meni to radi izvanredno na 4k sa puno slabijim boxom i 2gb ram-a, spojeno lan kabelom na mrežu.
Da po defaultu je opcija bila podešena da kešira u ram, al kad sam testirao
(bio je neki 50-60gb 4k film) štucalo mi je dosta ... Mozda sam bio i zeru nestrpljiv s obzirom na velicinu filma ... pa sam postavke prebacio da sprema u fajl.
Koje postavke koristiš kod keširanja u ram?

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Misliš lossless HD audio formati kroz spdif optički iz boxa u receiver ? Neće ti to ići, preko spdifa max ide višekanalni lossy, tj DTS iz HD zapisa zvuka ili AC3 u 5.1. HDMI je rješenje za ove nove HD zvučne formate.
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Tako je, optika jednostavno nema bandwidth za lossless DTS ili Dolby, to ide samo i jedno preko HDMI-ja, ali 99% sam siguran da to mora bez problema ići na svakom OpenELEC-u na Amlogicovim SoC-ovima.
Koji pušak ... znači moram ponovo aktivirati "da draga" mod i uvjeriti ju da nam je novi 4k avr neophodan ... a pikirao sam samo woofer upgradeati

Edit:
A dal postoji neka druga šema da dobijem lossless DTS ili Dolby u zvučnike?! Tipa GTking preko HDMI na ulaz tv-a (philips 7303) pa preko nečega" u avr (denon1610)
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.12.2019. u 17:23.
Ziiky je offline   Reply With Quote