View Single Post
Staro 24.07.2019., 11:55   #5403
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Pozdrav ekipa;

upravo sam razgovarao sa Optima SZK; pitanje je bilo novi ugovor sa ovim novim većim brzinama (60 Mbps DL / 10 Mbsp UL).
Jasno mi je da je to MAX teoretska.
Jasno sam im rekao da mi je sadašnji DL ok, ali me zanima veći upload.

DL je inače do 16 MBps, zadnjih dana kao da je "zaključan" na točno 12286 Kbps, testirano sa dva modema BTW..

Kaže meni ovaj, evo pogledat ćemo dali je kod vas VDSL linija. Ja si mislim, pa imam admin pass na Innbox v45 i on može napraviti sync samo kad je VDSL i 8b profil uključen (sve drugo deselektirano).
Kad šok, kaže SZK, ne nema VDSL kod vas??

Evo screenshot sa v45, ručno su unešene postavke da se spoji (korisničko ime, pass, profil, i tr-069 onemogućen).

Ili mene oči lažu ili Innbox nekako po skrivečki koristi ADSL. Testirao sam sve profile pojedinačno, samo sa uključenim ADSL, G.Dmt, AnnexL itd. standardima, jedini na koji može napraviti sync je VDSL 8b.

Po ovim screenshotima, ja bi rekao da se može dobit veći upload i da "imam" VDSL?

PS. Ovo sve o raznim xDSL standardima, postavkama, atm ptm gefufna mi je novo. Innbox-a sam izvadio iz podruma nakon što sam vidio na pce da se može dobit admin pass (najviše iz razloga da imam print server preko njega). TBand je i dalje u mreži, ali iz razloga što mu wifi ima veći domet.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.png‎
Views:	343
Size:	75.7 kB
ID:	21380   Click image for larger version

Name:	Clipboard02.png‎
Views:	295
Size:	54.6 kB
ID:	21381   Click image for larger version

Name:	Clipboard03.png‎
Views:	279
Size:	39.5 kB
ID:	21382  
lovretta je offline   Reply With Quote