View Single Post
Staro 08.12.2020., 21:23   #18
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I ja imam taj stick, često prekine vezu...

Što se tiče drivera za isti - ne postoje za win10, nego ima čitava procedura s kojom se napravi nekakav compatibility sa win10. Jel ima kakva preporuka usb wifija sa antenom da nema 100 god. tj. da ima nativne win10 drivere i da nije višestruko skuplji? Ovaj ide oko 80kn, nemoguće da nema nešto normalno za bubam 150kn.

Nego da podijelim i ja jedno iskustvo. Imao problem nekoliko mjeseci (svako drugo ili treće paljenje pc-ja zaglavi na asus logu i neće u windowse). Tada dugo zadržim tipku za paljenje, uđem u bios, niš ne diram, save and exit i upali windowe. E sad šta je bilo... Većina bi pomislila kao i otvarač topika - ryzen platoforma sigurno je ram. Izmješao slotove ram stickova, furao na 2133 mhz - ništa...

Reko moram probati skršiti OS da eliminiram softver, nije mi se dalo pa je tako bilo tjednima. Kad sam kupio novi ssd - eliminirao sam i ssd i instalaciju OS-a kao uzrok - i dalje isto... Šta dalje u MP3... Znači problem je hardverski, ssd nije, mbo, ram krepaje?

Tek doživim onaj "blip" u win10, hdd odspojen. Kad ono seagate disk se gubi. Skeniram ga - ima jednu grešku (ne sjećam se koju). Te se sjetim da mi je taj hdd donio bratić iz dojčlanda iz firme. Nije ga švabo bez veze bacio u "elektroschrott". Mada mi godinama radi normalno. Odspojim ga sa napajanja i sata kabel iz mbo. I tjednima nema problema. Rješeno, to je bio razlog.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote