View Single Post
Staro 30.07.2016., 10:54   #2973
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ovo više govori o tebi nego o onima koji "pričaju bajke"

Znači ja kupim RX480, imam flickering/CTD-ove ko onaj troll Asus30 (ili kako sam imao sa HD4850 kad je izašla) i što - trebam kenjat po AMDu i njihovim proizvodima na temelju toga, posvađat pola foruma sa 30+ postova u AMD/nVidia temama? Zašto se tolki ljudi uvrijede na spomen da je nevidija daleko od savršenstva i niš puno bolja od ATIja?

Ti imaš svoja iskustva, ja imam svoja, Pero ima svoja.

Što se mene tiče, kad sam god kupio nVidia karticu, momentalno nije bilo problema. Kasnije naravno da je bilo, nisam rekao da nije. Ali inicijalno kad se nova kartica stavila u komp - NIJE.
I to je činjenično stanje iz mog kuta gledanja kako sam i rekao u onom postu - nVidia za odmah, AMD za kasnije.

Mene je 970 koštala malo i zbog toga sam je uzeo uzimajući u obzir pred godinu dana da me BK za DX12 jer sam ionako igrao svoje omiljene igre koje datiraju iz 2014 i ranije (Metro serijal, STALKER serijal, World in Conflict, Crysis/Warhead, F1, PES...). A koliko vidim, u godinu dana nije baš da se tržište igara napunilo DX12 naslovima... možda nVidia štopa, tko zna

A i jednostavno je u mojoj matematici - ako se na tržišu pojavi full DX12 igra koja je meni vrijedna spomena, npr. Metro nastavak ili da se pakao smrzne a nebo zapali izlaskom STALKERA 2, momentalno u stroj ide AMD kartica, pa makar kredu digno za nju i novo napajanje.

GTX1070 - imao dobar deal koji je propao. Čeka se sljedeći ako ga bude. Ako ne, KGJ

P.S. ovo kaj veliš "vas boli...". Jedino što me boli je to da me boli k***c. Za dionice, za politiku duopol firmi, za kozmičku pravdu između dvije multi-milijunske kompanije koje deru kak nas stignu ali jedna je malo jeftinija pa nam kao izlazi u susret, za fanbojizam/hejterstvo od strane korisnika.

Tu smo da raspravljamo, a ne da namećemo svoja mišljenja kao jedina ispravna.



Onda nastavljaš skidati "legasi" drajvere i BTK
Hoćeš gomilu izvještaja o problemima sa 1070/1080? to što tebe nije zadesilo..nije...ali nije ni veliku većinu onih koji imaju ATIja. Sranja se dešavaju na obje strane a tu se bajke pričaju kako je nevidija savršenstvo a ATI ništa osim problema. A ja samo spomenem da sam imao priličnih problema s nevidijom i odma "pol foruma posvađano". Pa tko je sad fanboj/hater? Zašto se tolko ljudi uvrijedu na činjenicu da je nevidija daleko od savršenstva i niš puno bolja od ATIja?

Isto tako o tome kako sad Kepler grafe rade, jel to isto nešto što se treba pod tepih gurati?

A ja sam ti rekao da ti je najbolje da preskočiš ovu generaciju kompletno, upravo tako, dok ne izadje igra koju hoćeš igrati a 970 je nemože tjerati. 970 tjera igre koje hoću igrati loše i zato prelazim na 480. I zato nemogu preporučiti u ovom trenutku nevidiju za nekoga tko kupuje na dulje vrijeme grafu. To nije ni fanboisam/hejterstvo nego bazirano na činjenicama. Kad i ako se nevidija popravi možemo razmotriti novo stanje.

Moje stajalište je jasno, nevidija ima prednost u starim naslovima a AMD u novim.

Deus Ex izlazi 23.8. Civ6 i BF1 u 10. mjesecu pa ćemo vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 30.07.2016. u 11:03.
MikaHR je offline   Reply With Quote