View Single Post
Staro 18.09.2013., 13:10   #101
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Isto tako na dosta tech foruma imaš spomenut baš taj review što si linkao kao traljav i dosta nerelevantan, prvenstveno zbog starih drivera, prije onih prvih boost drivera u čini mi se 12om mj 2012e (zaboravih točan mjesec, davno je to bilo), te zbog 'čudnih' rezultata, a uostalom, u tom testu ti je 7970 obična, na 925mhz...
Što se tiče sp-a, 256 sp-a razlike je prilična brojka, ako uzmemo u obzir da se radi o cca 15% više, fizičkih jedinica, koje teško ikakav oc može nadoknađivati u realnoj upotrebi u gameanju igara koje znaju iskoristiti sav potencijal grafe, te 500mhz veći nativni takt memorije, a da ne izostavimo iz priče također i oc sposobnosti 7970ki
No dosta offtopica, ima prigodna tema o grafama, pa ili neka mod prebaci ovo tamo, ili piši tamo dalje o 7950 vs 7970 isplativosti i ostalim tehničkim finesama koje spomenusmo
Tijaoo koliko nebuloza pročitah, ne znam otkud ta krenem, na PCE forumu bar očekujem polemike potkovane ozbiljnim argumentima a ne ovo, tako da koliko god bih htio izignorirat ovo, građanska dužnost mi nalaže da respondiram.
I nije toliki Off topic s obzirom da se spominje 3dčmark skor
Prvo, čudni dravjeri? I da jesu ne znam kako čudni, kako će favorizirat jednu verziju naspram druge ISTOG gpu-a? Obična 7970 na 925mhz, a naslov članka je clock per clock performase, kako je to relevantno onda daj mi reci?
Pa upravo ta "fizička svojstva" koja si spomenuo rezultiraju razlici 3-5% na istom clocku(u ovih 8 testova), i to je to. Tko je željan dati za to dati 22-25% novaca više, tko mu ikako može sudit, njegova odluka
Sam Fischer je offline   Reply With Quote