View Single Post
Staro 18.09.2013., 08:26   #97
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma ne bih se baš nazvao naivnim, imaš i cijeli članak ovdje koji sam već postao u HD7950 threadu postao. Na istim clockovima je razlika 3-5%, a to tih 50mhz vise kompenzira i to su tih 256 sp-a
http://hexus.net/tech/reviews/graphi...d-7970-clocks/

Ma ja sam se samo malo vratio u OC dane upravo zbog ove kartice, koja obiluje njime

EDIT:
Sad vidim da sam traljavo sročio rečenicu za ovih 50mhz više u prošlom postu. Na to sam mislio da ako 7950 radi na 1050mhz, tu je ekvivalentna 7970 na 1000mhz, a ne da samo 7950 treba raditi na 50mhz vise ( sto bi bilo 800+50=850mhz, jel, i da je tu ravna 7970 )
Isto tako na dosta tech foruma imaš spomenut baš taj review što si linkao kao traljav i dosta nerelevantan, prvenstveno zbog starih drivera, prije onih prvih boost drivera u čini mi se 12om mj 2012e (zaboravih točan mjesec, davno je to bilo), te zbog 'čudnih' rezultata, a uostalom, u tom testu ti je 7970 obična, na 925mhz...
Što se tiče sp-a, 256 sp-a razlike je prilična brojka, ako uzmemo u obzir da se radi o cca 15% više, fizičkih jedinica, koje teško ikakav oc može nadoknađivati u realnoj upotrebi u gameanju igara koje znaju iskoristiti sav potencijal grafe, te 500mhz veći nativni takt memorije, a da ne izostavimo iz priče također i oc sposobnosti 7970ki
No dosta offtopica, ima prigodna tema o grafama, pa ili neka mod prebaci ovo tamo, ili piši tamo dalje o 7950 vs 7970 isplativosti i ostalim tehničkim finesama koje spomenusmo
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote