View Single Post
Staro 05.10.2015., 21:50   #133
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Vidjeh na sopstvene ćorave oči da su neki rezali bakinim kuhinjskim nožom ili grickalicom za nokte i pritom odnesli pol reda pinova usput
Doduše, takvi bi i preturpijali i proc.

No eto, ja sam se odlučio na rizik na procesoru jer mi je veća šteta kasapit 8 ipo godina staru P5Q-E nego taj E5450. I ako to bude to, ćaća prelazi na Quad Corea.
Ljudi su škrti, jer ovi prepravljeni procesori koštaju 2 do 3 EUR-a više od onih koje treba prepraviti i još rezat po ploči. Ja sam fino ubo ovo, uprgejado BIOS i upiknuo proceor, sve skupa 10 minuta posla i gle čuda sve radi i manje se grije od starog E8400!

Evo ovdje naručio http://www.aliexpress.com/item/LGA77...041514744.html i došlo za 10 dana, a čovjek poslao i termalnu pastu u paketu!

Sada sam miran dok Intel ne izbaci proc na 10 nm, jer ovo je cca 40% snage najjačeg Skylakea. Meni skok od 100% i to mi je sasvim zadovoljavajuće u odnosu na prethodno stanje, a košta me 32 EUR-a! Ne isplati mi se sada iskeširati 1200 EUR, da bi dobio cca 5x brži stroj, kada sam za 32 EUR dobio 2x bržu makinu.

Za 5x bolje performanse morao bih dati 40x keša u odnosu na dogradnju kojom sam dobio 2x bolje performanse. Čista računica.

A zašto više ne kupujem zadnje i najbolje, je slučaj kada se sjetim da sam 1995 dao 4000 DEM za 4 sticka po 16 MB RAMA. Da se smrznem kada se sjetim koliko me to onda sve skupa koštalo, danas bi za te novce dobio vrhunski stroj i još bi mi toliko ostalo, koliko bi za tu kombinaciju platio. Tako da sada uopće se više ne žurim nikamo, jer i sa ovim što imam mogu solidno raditi ono što mi treba.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 05.10.2015. u 23:21.
sakomako je offline   Reply With Quote