View Single Post
Staro 20.09.2010., 12:15   #37
mmiric
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo pošto se tema zove RHEA d.o.o. da se i ja malo nadovežem.
Evo prije točno 4 dana vidio sam preko FedEx-ove stranice da je paket stigao u ZG.
Ali pošto je bio petak nisam ni očekivao nikakve konkretne rezultate do početka tjedna i nije ih ni bilo.
Naravno da sam tek jučer(13.09.) dobio mail da mi je pošiljka zaprimljena kod njih i da nek ispunim neke obrasce kako bi oni to mogli ocariniti i poslati meni koliko moram platiti!
I tako ja fino, obzirom da to nikada nisam radio odem i nazovem njih da oni meni pojasne točno šta i kako trbam!
I nakon krasnog pojašnjenja ja se lijepo zahvalim i kažem evo sada ću vam poslati sve ali kako sam dobio i sken računa kojeg je poslao prodavač pitao sam i koji račun onda vrijedi njegov ili moj jer se razlikuju i još NAGLASIM da sam skuplje platio, dakle nisam htio muljati!
Dobijem odgovor da pošaljem mail sa podvrdom uplate sa PayPal-a i ja to fino skupa sa ostalom dokumentacijom pošaljem.
Još sam se dogovorio da me se kontaktira u vezi cifre koju ću morati platiti!
Danas me nazove uljudna gospođa i sve se mi lijepo dogovorimo, a to je slijedeće;
da ja mogu danas poslije 12h doći tamo i tamo, platiti 411kn na cifru od 987.64 HRK dakle točno 41.64% od plaćene cifre(blago rečeno pljačkaaaaaaaaaaaaa) ali reko tko ga J... idem po paket jer ga željno očekujem.
Dođem s posla i fino se spremim i reko idem nazvati da vidim gdje su točno da ne lutam.
Tako fino se ja predstavim kažem zašto i u vezi čega zovem kad ono kaže mi neka druga gospođa da nemogu danas doći po paket jer "Još nije ocarinjen"
Sada ja sav zbunjen pitam kako nije kad mi je rečeno da će poslije 12h biti spremno da ga preuzmem, i sada slijedi razgovor od neki 20min preko telefona da bih ja na kraju saznao da je gospodin Carinik imao viška vremena (op.a.) i odlučio se da će on otvoriti moj paket i provjeriti njegovu vrijednost na internetu i došao je do saznanja da taj (o satu se radi) predmet košta više nego sam ja prikazao(a poslao sam original izvod i PayPal-a), pa je odlučio da neće on to danas cariniti dok mu ja ne dokažem da sam stvarno toliko paltio!
Pazite radi se o nečemu toliko beznačajno kao što je SAT koji usput rečeno nije neki da kad ga vidi mu zapadne za oko neznam recimo pozlata ili neki dijamanti ili nešto treće, konkretno radi se o ovom satu http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWNX:IT
Dalje, traže me da im pošaljem dodatnu potvrdu o plačanju točno tog iznosa i ja tu popizdim i izderem se na žensku(ni kriva ni dužna) i reko dobro sada Vam to šaljem(tražili su me izvod iz bankovnog računa) i amen i poklopim slušalicu!

Pošaljem ja to i sada se nakon par minuta javlja ona meni mailom, da se ispričava zbog neugodnosti bla bla bla, i da je to što sam poslao dovoljan dokaz itd.....
Nakon sveg pola sata dobivam ja još jedan mail koj glasi ovako evo C/P


Poštovani ,

Nažalost podnesena dokumentacija za carinjenje Vašeg sata vraćena je od strane carine tek na kraju
radnog dana , tj. oko 15 sati i 15 minuta.

Usporedbom cijena sa interneta za model sata kakav ste naručili službujući djelatnik carine zahtjevao je dodatne
dokaze da ste sat doista platili koliko ste naveli , jer je o on na internetu pronašao cijene koje su više za navedeni model.

Napominjem da je to u posljednje vrijeme ustaljena praksa od strane carinskih djelatnika jer se pojavljuju umanjene fakture za
satove koji se prijavljuju za carinjenje.

Kako je dokumentacija vraćena na kraju radnog vremena više nismo imali vremena da Vas obavijestimo o tome na vrijeme kako
bi se postupak okončao do kraja radnog vremena i Vaš sat poslao na dostavu.

Stoga Vas molimo za razumjevanje , Vaš dokaz o plaćanju podnijet ćemo carini sutra ujutro kada bi se trebalo okončati carinjenje.


Srdačan pozdrav ,


Ivica Kolaković
Clearence and Brokerage Manager
Rhea d.o.o.
Licensee of Federal Express Corporation




Poslije sam mu napisao poduži mail čiji ću sadržaj za sada zadržati za sebe ali ukratko sam mu opisao koliko su me isfrustrirali i dakako da ću kontaktirati FedEx u vezi svega a i još neke pojedince, udruge i agencije!

Eto nadam se da nitko neće morati proći ovakvu bahatost jedne firme radi cifre od 987kn!
LP i laku noć!
U tvom opisu postupaka nisam vidio ni u jednom trenu bahatost RHEA djelatnika. Lubazni i strpljivi prema tebi, a ti im prijetiš tužakanjem zbog toga jer prenose ono šta carina zahtjeva.
mmiric je offline   Reply With Quote