View Single Post
Staro 14.02.2019., 10:30   #36
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ma ništa posebno, nisam u šopingu, ali mi izgleda kao vrlo interesantan router koji je redovno održavan.

Podržava li OpenVPN klijente i forsiranje korištenja VPN-a na određene LAN IP adrese, a ostale da koriste normalni internet?
Kako si ti zadovoljan? Nešto s čime si posebno zadovoljan?
Jesu ubacili podršku za ostale DNS protokole (DoT?)?
Što se tiče updatea i supporta kad sam ga ja kupio bio sam na bnetu i nisam dobivao IP adresu od njihovog modema (kad bi izbacio njihov ruter i direktno spojio Synology, modem ili infrastruktura ispred njega trebala bi davati Auto DHCP na WAN). Pisanje helpdesku kroz sučelje rutera i kroz tjedan-dva je izašao update koji je to fixao. Naravno, u međuvremenu sam im morao osigurati pristup ruteru s obzirom da su im logovi koji su se automatski generirali bili apsolutno beskorisni. Makar sam bio valjda jedan korisnik u čitavoj Hrv koji je na taj način to koristio - fiksali su i radilo je uredno.

OpenVPN podrška postoji makar ju osobno nisam koristio, mogu se nekakvi addon packovi instaliravat, jedan od njih je i VPN server koju nudi stvari vezane uz openVPN. No nisam imao potrebu za tim pa nisam niti pokušavao- Koliki je bandwidth VPN-a kroz Synology.

Nemam pojma ni za ostale DNS servere, makar možeš posebno istalirati njihove DNS i Radius server aplikacije koju nude dosta toga u odnosu na defaultne mogućnosti rutera-

Nešto sitno sam se igrao sa L2TP-om i IPSecom zbog rodbine van RH i backupa raznih sadržaja no to smo riješili da sam im dao RDP pristup na home serveru pa nek tu rade kaj hoće (veza je 100/50 pa nije nikakav problem)

U vrijeme kad sam nabavio Synology lova je bila spremna za neki AC Asus, no reakcija supporta i komunikacija putem maila/Skypa su me prevagnuli.

Jedina potencijalna mana jest da Asus nudi nešto jači HW za tu lovu pa u nekim vršnim opterečenjima nudi bolje performanse no s obzirom da dok smo supruga i ja doma na njega je spojeno 3 moba, 2 tableta, 3 piceka i još 7 wifi smarthome pizdarija imao sam samo jednom problem di se "mučio". Taman sam updateao dva nekakva windows 7 laptopa, radio inicijalni backup ženinog laptopa (cca 300gb) i malo mi je ping poskočio u igrici kad sam bio na WiFiju, no to sam više lupio limit same AC tehnologije nego rutera. Povratak na kabel ostatak dana i problema nije bilo. Naravno da sam dan poslje skužio da ima mogućnost prioretiziranja prometa po mac adresi za Wireless

Ako se ikad poželiš igrati s VPN cimni me na pm pa uz pivu/čevape možemo probat. Ti isprobaš kaj te znaima, ja naučim nekaj novo
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 14.02.2019. u 10:36.
darkydark je offline   Reply With Quote