View Single Post
Staro 19.08.2009., 13:01   #87
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor shtef Pregled postova
"I iskrena preporuka, obzirom da raspolazes s dovoljno novca, napravi si uslugi i izbjegavaj monitore s FullHD rezolucijom (1920x1080), tih 10% vertikalne razlike puno znaci."

Antrax, jel bi bil tolko ljubazan i pojasnil konstataciju? u čemu je "nedostatak" 16:9 slike kao takve,odn. u kombinaciju s full HDom? Čisto na nedostatku visine ekrana ili?..

hvala.
radi se iskljucivo o nedostatku vertikalne rezolucije, kod uobicajenog rada znaci poprilicno (to je primarni razlog zasto je meni lp2065 primarni a 200wp7 sekundarni monitor, 1200 vs 1050 vertikalnih pixela). U trenutku kada je taj post bio napisan je 24" t240 i ostali monitori te klase su kostali preko 3000kn, jednako kao i 24" fullHD monitori, cifru za koju se danas dobije 240pw9.

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Mislim da 24" za 3000+kn je bacen novac, pa da on ima neznam kakvu matricu.
svatko ima pravo na svoje misljenje ma koliko bio u krivu

Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
A TN i 24" se sasvim dobro daju slagati, nije TN sto je nekad bio, pa i on je napredovao.
Posjedujem samsung T240 (24" i TN matrica)
Kut gledanja je dosta dobar, cak ga i stalno gledam ukuso, jer tako sjedim nekako, jedini problem primjecujem kad se od dolje gleda na monitor.
24" TN je na prihvatljiv ako ga se gleda s vece udaljenosti, sto se tice kuta gledanja kod t240, on je ziva koma. Kad sam kupovao ovog svog philipsa, lik koji ga je prodavao ga je zamjenio s t240 na kojeg sam ja ostao uzasnut zbog vrlo izrazenog zasivljenja slike cim bi ga se gledalo iz bilo kojeg kupa osim drito od naprijed, a i onda obzirom da mu stol nije ne znam koliki su rubni djelovi ekrana bili gledani pod nesto vecim kutem i ista stvar. U kratko, to jos nije bio tn koji je mogao 24" rezoluciju posteno izgurat.

Nemoj se uvrijediti, nije ovo napad na tebe, al tako stvar stoji, ja nikad nebi koristio taj monitor, radije bi uzeo 2209wa danas za istu cijenu nego njega unatoc osjetno manjoj rezoluciji ili eventualno doplatio 300kn za l220x i bio sretan.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
24" TN preporučujem samo onima koji su na budžetu i nikako ne mogu skupiti lovu za nešto bolje. U protivnom, radije se strpite i zaštedite si za kojih par mjeseci i kupite si pravu stvar. Ja sam si zacrtao da ću uzeti tog HPa 24" sa H-IPSom i nakon više od pola godine muke i odricanja, gušt je bio još veći kada sam ga stavio na stol.
Moja preporuka je uvjek ako je moguce uzet monitor s kvalitetnijom matricom, pa nek je i manji, 24" TNci su i dan danas dosta skupi i da se dobit boljih monitora za te ili slicne novce.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote