Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 29.04.2019., 14:36   #139
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Sumnajm da će biti ukratko, ali probat ću

Dakle:

1. Glavna rasvjeta u dnevnom boravku

- Dimmer panel + dimmer LED žarulje. Spojeno odnosno upareno preko EeWelink aplikacije + eWelink skill na Aleksi kako bi prepoznala iste radi glasovnih naredbi.

2. Rasvjeta u kuhinji:

- 1 panel sa jednom dodirnom točkom za glavna svjetla u kuhinji. Postupak spajanja isti kao za dnevni boravak.

3. Kuhinjska pomoćna rasvjeta + kupaona.

- e tu je malo drugačije: 1 panel sa 3 dodirne točke (glavno svijetlo kupatila + pomoćno svijetlo ormarića + pomoćno kuhinjsko svjetlo)

U samoj eWelink app kao i kod alekse taj panel sa 3 prekidača se može ili paliti/gasiti sa jednom naredbom + može se individualno palit/gasiti ako se prije korsiti naredba Socket 1/2/3.

E sada ono što je bitno, neznam da li se kužiš u struju ili ne (ja ne, pa mi je električar sredio) je da pod obavezno moraš imati 3 žice u pojedinim prekidačima (ako se radi o panelu sa jednim prekidačem) - dolazna/odlazna faza, uzemljenje + još jedna 0(to je ako se ne varam potrebno kako bi hvatao Wifi signal....ako ne onda se varam).

Isto tako, ti paneli(barem ove koje sam ja uzeo) nisu namjenje za upravljanjem velikih potrošača...npr. ako imaš zidnu grijalicu u WC, klimu i tako...i da jesu jači paneli ne preporuča se tako gašenje uređaja (pre naglo je).

4. Sonoff basic spojen na pomoćnu dnevnu rasvjetu + pomoćnu spavaću ( Jer za neke nisam htio raditi zidne prekidaće, ovako sakrio sonoff u krunicu stropne rasvjete i dalje ista stvar..ili mobom ili glasom.

Jedino što eto, ne želi mjenjati boje na jednoj a još mi je ostalo samo LED trake pospajati i linkati i riješeno.

Odlična stvar, uđeš u kuću, pune ruke stvari i samo kažeš "pali svejtla bože mi pomozi" i eto ga
thunder11 je offline   Reply With Quote