Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 18.02.2019., 23:53   #127
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Bacam i ja setup iz frisko sredjene kuce:

- Echo Dot 3 kao asistant
- Denon X1400H receiver
- Synology DS216j NAS, vrti PLEX
- Sonoff touch prekidači
- Samsung SmartTV

Kaje spojeno:
- ED3 povezan na eWeLink account, zna upravljat sa svim prekidačima (12x single, 4x double)
- za sad mi paše account linking zbog toga da mogu iz pičke materine iz appa pogasit svjetla koja sam zaboravio
- ED3 zna playat mjuzu s Plexa, vjerojatno i filmove al' nisam ni pokušao još (doduše search mp3ca mu je malo iffy, pa sucka jaja)
- Denon HEOS app najčešće abuseam da mogu PLEX mjuzu svirat folder-by-folder npr.
- Denono HEOS app i za Deezer (app kao takav sucka, ali neam nis bolje, prihvacam prijedloge )
- Sonoff prekidaci rade i bez WiFija (offline mode)

Kaj jos planiram spojit:
- smart lock neki - trenutno gledam DanaLock V3 jer nisam našao niš bolje nabavljivo kod nas, primam prijedloge (idealno - BT/NFC/fingerprint + kljuc - barem da podrzava kljuc + jedan od tih)
- 2 security kamere koje mogu sejvat video na NAS (FHD + nightvision + motion triggering + live pregled s mobitela)
- remote trigeranje ograde dvorista - za sad imam onaj daljinski kaj dodje s ogradom, ali bi htio to s moba od bilogdje
- Tado thermostat + par senzora na svakom katu - originalno htio NEST, ali nemam pojma jel radi s Vaillant bojlerima i gdje ga kupit kod nas - ima netko?

Nest radi sa Vaillant bojlerima. Mislim da nešto ovisi o tome koji je bojler tocno u pitanju, ali znam da su ljudi to spajali.

E sad, druga stvar je sto imas i boljih opcija od Nesta za manje love, od DIY rjesenja koje ce odraditi posao bolje , npr. temp senzori po prostorijama, el. ventili radijatora, sve povezano preko Home Assistanta ili nodered-a pa imas totalnu slobodu programiranja sto god ti padne na pamet.
RainZG je offline   Reply With Quote