Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 15.02.2019., 15:37   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor LuckyTNT Pregled postova
Evo slucajno naletio na ovu temu nisam baš aktivan na forumu ali morao sam ostaviti post.
@RainZG vidim da smo istim ili slicnim putem se zabavili. I ja koristim HomeAssistant sa Mqtt, Sonoff itd od samih pocetaka sustava. Alexa i Kodi povezani, ambilight rucne izrade, home server sa brdom softwera...

Lijepo je vidjeti da širiš znanje, tako sam i ja navukao prijatelje. Šteta što si u Zg mogli smo na kavu podjeliti ideje uvijek ima nešto na što nisam naletio sam nego iskopiram tuđe ideje sa neta.
Htio bi na temu dodati ovako na prvu da sonoff nije jedini dobar hardware. Sve tuya uređaje se može od ne toliko davno OTA (preko zraka, bez programatora) prebaciti na firmware po želji a ima tih uređaja na stotine od brda kineskih proizvođača.
Ili npr. Shelly su super uređaji kojima tvornički firmware podrzava lokalni mqtt. To obicno preporucam prijateljima koji nisu zainteresirani za paliti lemilicu.

I npr. osim Tasmota firmwera ESPhome je super za integrirati u Home Assistant. I tocnije ne koristim cisto Home Assistant nego Hassio verziju. Hassio pluginovi su super stvar i beginner friendly. A jos ima npr skripta za instalirsti ga sa dockerom i svim potrebnim dodacima na ubuntu server gdje ce raditi znatno brze nego na rpi koji sam prije koristio. Resetiras ga u 5 sec bio na hardweru ili u nekoj virtualci.

Daj pliz napiši bar imena od te hrpe softvera koji koristiš, da si mi ostali olakšamo traženje i da znamo na što se fokusirati. I koje uređaje osim sonoffa koristiš, da znamo iz prve ruke što je provjereno.

Znam da ima čari u pretraživanju svega i svačega, al ima hrpa al hrpa i uređaja i linkova i softwera i svega.

No u svakom slučaju, hvala ti i za ovaj i za svaki drugi novi info.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote