View Single Post
Staro 11.01.2018., 12:15   #2889
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ti si kažeš htio probat miš. Prekjuče sam bio u istom tom Linksu, da bi svjedočio prizoru gdje se tip koji je kupio miš dere na prodavačicu i valjda rješava kompleks malog pimpeka jer mu teflon trakice na mišu nisu apsolutno bez jedne crtice. Da stvar bude bolja, lik je na upit prodavačice da li je miš bio tvornički zapakiran s onim naljepnicama odgovorio potvrdno. Šta bi istek bilo da ne tamo neki Tvrdi il Pupo stavio svoje masne prste na njega i zaista ga probao.


Vezano za povrat, ako je kupljen u poslovnici možeš normalno napravit povrat ako se može vratit u tvorničko stanje. Ako je uništena ambalaža, potrošena pasta i sl. onda će ti il odbit il umanjit cijenu. Gotovo isto vrijedi i za povrate kad je roba kupljena preko web shopa, jedino što ti tamo moraju uzet nazad artikl, al ti isto tako mogu spustit cijenu (suprotno uvriježenom mišljenju da nam bespogovorno moraju vratit sve pare). Sve to izlaženje u susret kupcu može biti dvosjekli mač, i pitanje je kakva je uputa odozgo da se postupa u kojem slučaju.

Slučaj nekulturnog kupca nema veze sa mnom i sa mojom temom. Niti sam ja takav kupac. Miš je takav komad hardvera koji zaista ne može pasati svakom kupcu (oblik miša/ergonomija, veličina šake kupca itd) i fakat je nužno da se proba prije kupnje. Ja ne vidim kako bi ja mogao miš zasrati u 5 minuta ili oštetiti. Masne prste nemam, ne smijem jesti masno. Ti vjerujem gutaš janjetinu, u to ne sumnjam.
Drago mi je da "štitiš" svoje kolege prodavače ali eto boli me k što si i ti bio prodavač pa se osjećaš pozvanim glumiti odvjetnika.
U međuvremenu i dalje kupujem tamo di mogu probati proizvod (onaj koji se mora probati) i gdje me dočekaju sa dobar dan i doviđenja i ne tretiraju me kao stoku koja ih sad tu nešto "gnjavi". Ne očekujem da me treitraju kao damu niti to tražim ali neki temelj kulture, profesionalnosti i poduzetnosti (a bome i poznavanje materije) očekujem. Osim toga, imamo svijetle primjere (već spomenute) pa ne kužim kaj ti nije jasno.
Fulao si struku ako nećeš raditi s ljudima. Odi u slikare.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 11.01.2018. u 12:25.
Tvrdi je offline   Reply With Quote