View Single Post
Staro 24.06.2020., 10:13   #41678
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
@Destro

Najveca mana coil shocka je tezina, bobanje je stvarno minimalno/zanemarivo sa ovom kombinacijom DHX RC4, 500 opruga na ovoj rami. Na tvom mjestu bih isto uzeo zracnog foxa, prvenstveno radi servisa.

Rame -> unistena rotatorna manseta, nestabilno kod padova i docekivanja na ruku, nestabilno prilikom udaraca (mtb teren) dok su mi ruke ispruzene, odnosno lakat prema van. Bio sam kod fizioterapeuta na masazama i dobio vjezbe sa pilates trakom, tako da sam se time bavio zadnjih mjeseci, pa cemo vidjeti kako ce sada biti, inace operacija...
Ostalo mi je u sjećanju da coil, koliko god imao mogućnost štelanja kompresije (lockout) nikad nije bio lockout kao kod zračnog. Možda se u međuvremenu i to promijenilo, ali nije mi imalo smisla uzeti coil otraga, a naprijed zrak, još ne nude coil verziju Öhlinsa.
Nije zrak loš, pogotovo za jedan trail bike

Rame: ruptura mišića, ligamenata ili oboje? Kod mene je bila ruptura AC ligamenta (u Tossy III režiji). Doktori su razmišljali kuku ubaciti, srećom nisu. Fizio pomogne, al većina je još uvijek na tebi. Meni su suze od boli na početku išle, a bajk mi je puno pomogao u rehabilitaciji, počeo s Jarunom, preko asfaltnih uspona, malo šume da bih postepeno mogao voziti normalno.
Zapravo sam jako brzo prestao osjećati rame - zglob desne šake me najviše zezao jer sam u istom šusu slomio i radijus, pa je bila cijela podlaktica imobilizirana.

Puno priče za malo utjehe, samo prati svoj tempo, ne pretjeruj i brzo će to.
Imaš predobar bajk da sjediš po fizioterapijama
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote