View Single Post
Staro 15.11.2017., 14:16   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Imam Win10 free s microsoft servera.
Gdje si to dobio free windows i kako? I ja bih par komada odmah, naravno free

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Problemi su:

1. Imam 2 HDDa od 1TB svaki. I kad izbrišem sve particije u Windows setupu, dobijem 3 unlocated spacea, umjesto 2.
https://www.partitionwizard.com/free...n-manager.html
čudo od programa, free i možeš pobrisati sve particije koje ne možeš iz windowsa.


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova

2. Miš se čudno ponaša. Za neke stvari kliknem samo jednom, a miš to registrira kao 2-3 puta. Tipa, otvorim 2 taba u chromeu. Zatvorim samo jedan. A miš to registrira kao 2, pa mi izbriše oba 2 taba i izađe iz browsera.
neispravan miš, nabavi novi

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
3. Neki dan sam surfao po netu, skidao neke dijagnostik toolove, i nije htjelo baciti download, a trebalo je iz prve. Pa sam kliknuo više puta. I samo odjednom 4-5 downloada otvoreno.
vezano je na brzinu interneta i na izvor tj server s kojeg skidaš. Registrirao je on i prvi put samo dok ne počne downloadati, treba mu neko vrijeme. Zato i je registrirao nekoliko downloada s istog izvora. Za probu probaj npr sa nvidie skinuti nove drivere. Oni imaju dobre i brze servere.


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
4. HWMonitor. Danas sam krenuo provjeravati komponente, tj temperature. I jučer je normalno sve radilo. Ali danas sam 3 puta probao otvoriti. 3 puta stop responding prije nego što je uopće očitalo temperature.
skini noviju verziju ili probaj sa aida64 ili sličnim programima


Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
5. Čudan ulazak u Windowse. Prije mi je automatski ulazilo u Windowse, klasično ono delete za bios, zatim reklama matične i onda Win10 mini menu i unutra sam. Dobio sam na to dodatak prije 2-3 dana, što mi se nikad nije desilo. Kao da sam u command promtu. Sve je crno, samo 1 bijela donja crta na ekranu. I moram stisnuti ctrl + alt + del da izađem brže iz tog. Nikad prije mi se to nije desilo.
može biti masa problema. Obično su mi takve stvari uzrokovane kad korisnik počne koristiti intezivno cc cleanere ili slične gluposti. Tad osim reinstala ništa ne pomaže. Eventualno proskeniraj komp sa nod32 i malwarebytes-om.

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Moja dijagnostika.

Radio sam neke dijagnostike sam.

HDD healt je u super stanju. 100% healt na oboje.
HW Monitor je jučer pokazivao ok temperature u idileu.
RAM test sam radio prije jedno 4-5 mjeseci vezan uz drugi problem. Nije stvarao probleme.
Procesor nema šanse da rikne.
Ostaje matična, grafa i napajanje. Svo troje je već mrvicu starije. 3 godine matična i grafa, i napajanje 4 i pol godine.
Dal' ovi simptomi mogu biti znak hardware umiranja ili?
Jel' imaju kakvi testovi da ih odvrtim? Zbilja se komp ponaša čudno zadnjih 5-7 dana.

MSI R7 260 OC 1GB
Asus H81 MK
Intel Celeron G1840 + stock cooler.
Toshiba "obična" 1TB + Toshiba P300 1TB
XFX Core PRO 450W
Corsair Vengenance DDR3 4GB 1600MHz + Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866 MHz.
Ovi gore simptomi ne mogu biti uzrokovani grafičkom. Matičnai ram su ispravni ako su prošli memtest i pogotovo jer nakon famoznog ulaza dobro rade.

Moj savjet bi ti bio da skineš najnoviju vezrziju 10-tke, te free kako je ti zoveš, i instaliraš ispočetka sve opet gore. I što manje gore software-a za optimizaciju rada windowsa to bolje. Frend je nedugo ubio praktički friške windowse jer je svakojakih aplikacija stavio gore i sve je počelo bacati BSOD svako malo.
Nakon reinstalacije, poslušao me i nije ništa instalirao, već je 3 mjeseca zadovoljan i veli da je požalio kaj me nije prvi put poslušao.

Tak da napravi s diskom kako sam ti gore rekao, stavi nove windowse i nemoj nikakve gluposti za optimizaciju instaliravati. Pusti windowse da se sami "održavaju". Slobodno javiš rezultate nove instalacije tj kako poslije toga radi komp. Uvjeren sam da će ti raditi odlično. Sretno!
alengrosevic je offline   Reply With Quote