View Single Post
Staro 22.11.2017., 15:01   #13
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Da.Vidiš!
Slabo pratim te intele u zadnje vrijeme.Jednostavno imaš poplavu tih revizija,da ako nisi u toku,izgubiš se.
Sad kad vidim da je taj 8400 hexacore ,i da ide za 1600kn,zbilja nije lose.Pogotovo ako ti je gaming primarna aktivnost na kompu.A meni je!
Mada ja uvijek nekako naginjem amdu,opet na ryzenu dobiješ i 6 threadova vise,ne!
Gledam si piknuti neki i3 ili i5 na ovu moju ploču,ali niti ih ima u ponudi,a i ako naiđu,cijene su im smiješno velike,s obzirom na ovaj novi 8400 ili ryzena.Tako da mi je sve izglednija opcija ići na novi socket.Jedino me sprečava visoka cijena ddr4 meme.
Naravno,uvijek nešto!
Da, ovi koji prodaju polovne i5 i i7 procesore kao da žive u nekoj drugoj dimenziji, i7 4790k je i dalje oko 2000kn a i5 haswelli su i dalje oko 1000kn sa nekim iznimkama, tebi se naj više na tu ploču isplati tražit polovni i7 4770 da ne moraš mjenat i rame i sve, velika prednost ploče ti je što imaš hdmi za slučaj mjenjanja grafičke, za tu ploču ne možeš dobit puno para, a što se tiče Coffee Lakea, trenutno su dostune samo z370 ploče, i relativno skupi ddr4, no prednost je svakako što i5 8400 gotovo uopće ne zaostaje u igrama iza i5 8600k i i7 8700k, ja sam jedva nabavio i7 3770k (imam 16 gb ddr3) i razmišljao sam o i5 8400 no mnogi su me savjetovali da je ovaj i7 i dalje jako dobar što je i istina obzirom na to da jako dobro gura GTX 1080 (stavio sam grafove na bug forum). Kako god bilo, za onog tko nema baš previše para a želi što bolje za gaming i5 8400 je dosta jači od Ryzena.
Stock takt mu je malih 2.8 ghz no sve jezgre u boostu rade na 3.8Ghz pri full opterećenju svih jezgri, a kad nisu sve opterećene onda prva ide i na 4ghz.
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote