View Single Post
Staro 16.02.2009., 23:20   #51
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
je, imam mini pcie port, dva štoviše
jedan koristim za wlan, kako i piše na samom portu, a drugi je predviđen za wwan, što naravno i piše na njemu...
e sad, jel bi taj wwan radio sa diskom...znam da sa wlan karticom sigurno ne radi, jer sam probao, kaže da kartica nema napajanje, da je radio off, onaj misteriozni 22 pin koji treba biti u high naponskom stanju je, naravno u low i ne mogu nikak dobit da proradi...
nisam niš konkretno uspio izguglati...
imam dell latitude d620
Da ocito je ostavljena ta opcija, ali nije spojeno na + pol prema maticnoj.
Uglavnom vidjao sam da takve stvari na Aceru One rijesavaju ljudi ko od sale (jkk mobile), samo malo prakse sa lemilicom
99% sam siguran da bi i na tvom proradio uz malo informiranja o rasporedu pinova (ako nista ne nadjes, multimetar u ruke i vozi).

Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
je, dost je to onak, škakljiv teritorij, svi testovi se rade na friškim diskovima, nitko ne piše kak disk radi poslije recimo 6-12 mjeseci...
Ma joj, neki reviewi su takve navlakushe da je to strasno, a izlika za neprovodjenje pravog testa im je uglavnom neusporedivost rezultata (citaj nesnalazenje u IOmeteru).
Vrlo jednostavnom metodom se u navedenom alatu moze simulirati normalan visemjesecni rad za manje od 1 dana (provjereno).
Necu ni spominjat kakve mogucnosti simuliranja load-a i detaljnog rasporeda read/write/sequential/random/multiuser/multithread specifikacija pruza...

Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
iako tomy b kaže da njegov samsung nikad nije zatrzao, da je mogo prožvakat više neg procesor na laptopu
Ovo direktno ovisi o svrsi harda (odnosno okolini u kojoj radi)... recimo, ti Samyji su sasvim dovoljni za laptop load, ali za Workstation/Server gube dah (poluprofi svrhe).
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
kak tvoj i-ram radi ?
si ti primjetio kakve probleme načete zubom vremena
E to sam vec jednom spomenuo, al eto opet cu.

Dakle postavio sam slijedeci setup:
4 zasebna korisnika, a svaki od njih stvara kontinuirani 100% random write promet od 256 Outstanding IOPs-a (defragmentacija u obicnom HDD-u stvara oko 100-tke)... na to sam stavio najmanju velicinu fajlova (512B, koji stvarno zagusi i vrlo brzi sistemski DDR2 RAM) i pustio simulaciju.
Rezultat je bio blagi pad (5-10%) ukupnih performansi 15-ak min nakon nemilosrdnog bombardiranja

Znaci nakon opterecenja analognog 10-erostukoj defragmentaciji, pad performansi je bio gotovo zanemariv... a prestankom navedenog "nasilja", sve se vratilo u normalu (nesto slicno SLC-u).

IMHO to je sasvim ok ponasanje diskovnog sustava (btw 7,200 RPM HDD "umire" na 100-injak IOPs-a, sa 1 korisnikom).

Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
što se mene tiče, ako je najgori zatrz na ssd-u podnošljiviji od najmanjeg zatrza klasičnog hdd-a, onda je to svakako korak naprijed
Definitivno, pogotovo na Samyju, Intelu, Memorightu, MTronu i sl. SSD-ima.
A uz to imas tisi, hladniji i stedljiviji komp... sto ce jako puno ljudi znati cijenit (pozz Nojzfrikovima ).
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote