View Single Post
Staro 10.02.2019., 00:48   #22
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, ali priča unatrag nekoliko postova se vrti oko R&D troška, kojeg ovdje zapravo i nema, jer čip već imaju spreman. Za Radeon VII nisu trebali posebnu proizvodnu liniju i zaseban tim inženjera, tak da u tom pogledu - dodatnog troška nema.

Postoji trošak za novi hladnjak, PCB, dizajn istog, marketing i ostale sitnice, ali sam čip ih ne košta neke nove nofce, jer to je već unaprijed iskalkulirano i plaćeno TSMC-u. Isto vrijedi za 16GB HBM2 memorije koja dolazi u paketu.

Uzeli su postojeću MI50 karticu i prepakirali ju za običan puk po cijeni od ~700$. Igrom slučaja kartica više naginje HPC/AI/ML/DL publici, jer čak i po ovoj cijeni košta višestruko manje od Titan V i sl. veselja.
Ma ima..
Ni prepakiranje nije djabe.. Razni troskovi pripreme proizvoda, pripreme drivera, biosa, testiranja, binanja, PR, ovo ono.. Samo to nije isto kao RD od nule.. Trosak je daleko manji, ali ne mora znaciti da je beznacajan
Neki put trosak zadrzavanja marketsharea ili mindsharea ima i svoju vrijednost makar bili u "minusu" ..svi pokazatelji navode da im je to "bitno".
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 10.02.2019. u 00:54.
Eladio je offline   Reply With Quote