View Single Post
Staro 06.01.2016., 09:27   #25
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
iP6c
http://9to5mac.com/2016/01/03/iphone-6c-mockup/

Da se malo uključim u diskusiju. Slažem se da je iOS fluidan, ali lako je napraviti fluidan OS za par uređaja sličnih hardverskih karakteristika. Andorid je univerzalan za tisuće uređaja totalno drugčijeg hardvera i njihovih međusobnih kombinacija. Samo za mobitele imaš 5-6 različitih čipseta (Intel, SD, Exynos, Kirin, MTK,...), a kad njima dodaš i druge uređaje (tableti, media playeri,...), toga imaš more. Nađi mi genijalca koji će napraviti OS koji će fluidno raditi na svim njima.
Sve to stoji, no sta mene ili Pericu briga za koliko uredjaja je Android radjen? I nije stvar bas toliko jednostavna, puno vecu ulogu igra sami koncept Androida (VM pretezito). Da rade samo jedan Android godisnje on ne bi radio kao iPhone.

Citiraj:
Isto tako mi se ne sviđa nemogućnost proširivanja memorije karticama. U današnje vrijeme, 16Gb više nije dovoljno. Da je 'čistih' 16Gb još nekako, ali dobar dio pojede OS.
16GB je pohlepa i idiotarija nevidjenih razmjera od strane Applea.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote