View Single Post
Staro 16.01.2018., 16:57   #3074
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Zapravo trebalo bi se stopiti u sivu ako je gamma dobro podesena Ako je tekst opcenito plav ili crven znaci da gamma nije dobra ali da nema znacajnog shifta. Na TN je gamma dobra samo u malom podrucju u razini ociju a sve iznad je plav tekst a ispod crven.


Rekao si da u praksi niceg toga nema sto je onako, neistina, osim ako ne vidis dobro. Svi znamo kako TN izgleda, nebitna je kvaliteta fotografija. Ovo nisu sinteticki testovi koje "nikad ne vidis u praksi" nego indikacija opcenite reprodukcije boja. Takodjer, sto je i veca dijagonala, problem je znatno izrazeniji jer kut prema rubovima postaje veci. "Dobar TN" je po meni oksimoron. Ne vidim nijedan razlog zasto bi danas netko kupio TN osim Hz.
Nismo se razumili onda, nije da nema nego se puuuno manje primjeti, a primjeti senajvise na pce forumu zato san bas njega slika
Jednostavno moj mob radi uzasne slike kad se slikaje nesto tipa monitor ili nesto u pokretu.

Jel mozes ti onda preporucit gamerski IPS monitor do 2000kn da je bar 75Hz, odaziv ispod 5ms, da nema glow i ostale boljke ips-a?

@Eladio: koliko vidim taj monitor je 60Hz i 6ms. Pripremi se na blur i ghosting
Smarty je offline   Reply With Quote