View Single Post
Staro 12.04.2017., 21:01   #25
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Sad se sjećam da si o tome pisao u onoj temi za ventilatore volume 2.

Čudno stvarno, ne znam šta da kažem. Imamo identičan fan controller i kažem ti vrtio sam ih svih 7 na 12V bez problema, ali držim ih stalno na 5V. Možda moji vuku manje ampera?

Starija slika dok sam još imao GTX 570, TX650 i Sandya, ali ventilatori i njihov raspored se nije mijenjao. Jedino sam danas maknuo ventilator pod brojem 4.

Moguće da sam pisa, sad sam ušteka svih 5 ventova na matičnu (4x140mm kejs i 1x120mm na CPU kuleru), pa ćemo vidit šta ćemo sa speedfanom, a ima i nešto BIOS opcija - nije ova moja ASSŠrot matična ni toliki odron kolikim sam je smatra

Odusta sam od pisanja Fractalu, taj 3 vent kontroler sam "prošeta" po molex konektorima, te sva 3 venta pojedinačno i u paru testira - uvik isto, jedino na 5V rade -.-

Buka je primjetnija, ali je onaj dublji zvuk u pitanju, pa ćemo vidit šta će žena reć

BTW jesi li proba sa isključenom šesticom (donji prednji vent za usis) testirat diskove (HDtune ili nešto slično)?

Nekako mi ta orijentacija diskova ima prednost za lakše mijenjanje diskova i sakrivanje kabela otraga, ali za hlađenje kriminal zbog blokiranja protoka.

I u mene je isto, ali imam samo SSD i jedan 3.5" stari odron pa me ne brinu temperature

Za 10tak min. novi SS-ovi sa "tuniranim" kejs ventovima i dosta manjim talogom prašine na filterima (ima 2-3 miseca da ih nisam očistija)


EDIT

17min. s oba bloatware odrona uključena, sad je to već puno finije, ali je buka jača od Arctica na grafi i nije za 0-24 p0rn već casual gaming (koji ni izbliza neće toliko priklat)
Još par stupnjeva mogu sredit s otvorenim prozorom uz kejs, dodatnim 12cm ventom na CPU kuler kojeg sigurno neću stavit, i otvaranjem prednjih vrata kejsa koja će i dalje ostat vječno "zaključana"

image hosting site over 5mb
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 12.04.2017. u 21:31. Razlog: Dodana slika
Drvoje je offline   Reply With Quote