View Single Post
Staro 11.03.2018., 17:11   #10514
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
@alengrosevic
Ne znam o kakvim problemima u reprodukciji u Kodiju na XE9005 govoriš, iz moje perspektive. Ja sam koristio milijun godina stari USB 2.0 WD disk od 250GB, jednako star Transcend USB 2.0 disk od 250gb, novi WD 3TB MyBook i Toshiba USB3.0 stick od 32gb. Filovi svih bitratea, uključujući native blu-ray fileove od 60GB (dakle ne remux ili rip, nego doslovno original bmw folder i sve to). 2160p ripove serija koji imaju po 12gb za 50min materijala. Kodi je sve progutao sa svih tih izvora. Nikad, ali baš nikad nije ništa ni pritrzalo, a gledao sam ju već više stotina sati. Taj Kodi je nešto najbolje ikad

Tako da provjeri medij na koji snimaš, digitalne stvari su takve, ponekad nelogično rješenje upali...

Imam ja pitanje o 9005. Jedino kad je slika znala "pritrzati" jesu scene kad se kamera pomiče po nekoj panorami, pa se zapravo čitav ekran pomiče udesno ili ulijevo. To je neovisno o fileu i mediju, mora biti da je karakteristika panela. Da li je to normalno, ima li neko objašnjenje? Postavke su mi ispravne (truecinema, high).


Ne znam jesi li detaljno čitao ali idem opet napisati.

Stick je ovaj (32GB):
http://www.adata.com/us/feature/145
Znači stick je dovoljan.
Televizor plus integrirani kodi šteka.
Vorke Z6 media player plus kodi ne šteka. Isti file, isti stick, samo sam ga premjestio na player.
Samim time vidiš da je stick dovoljno brz i da nije problem u njemu.

Film koji trza je ovaj:
Interstellar.2014.4K.UltraHD.BluRay.2160p.x264.DTS-HD.MA.5.1.AAC

Potraži ga na netu, ima ga na par mjesta. Stavio bih link ali ima ovdje korisnika kojima su takvi linkovi opasni. Maknuo sam ih iz tog razloga.

Drugo, ti gledaš film preko integriranog kodi-a. Vidio sam da npr dok gledam 4K UHD materijal u kodiu, slika nije tako detaljna i čista kao preko VLC playera npr. Možeš li pogledati i vidjeti da li ima razlike kod tebe? Ja sam primjetio.

Osim preko kodi-a, preko čega gledate filmove? VLC, MX player ili nešto treće?

Na telku sam spojio K400 tipkovnicu i u integriranom kodi-u sam uspio postaviti HR raspored i uredno prikazuje naša slova. Na samom televizoru nisam uspio, da li je to uopće moguće? Npr da u youtube ili browser upišem naša slova (čćšđž)? Očito negdje griješim, ali mi nije jasno gdje.

Hvala!
alengrosevic je online   Reply With Quote