View Single Post
Staro 04.01.2016., 07:57   #222
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Linkat članak sa indeksa u nekoj kvaziozbiljnoj raspravi je smiješno.

...
žena ima pravo samo 3 mjeseca na porodiljnu naknadu, za razliku od godinu dana kod nas, i to je razlog što je tamo potomstvo obično 1 dijete i vrlo pomno planiran period kada će se ići na to potomstvo.
A ispucat ovakve nebuloze kao ti je super-ozbiljno...
Frizerka od kumove sestrične je tako rekla pa je to onda posve relevantan podatak, ne?
Na kraju krajeva uopće pomisliti da je razlog za eventualno manji broj djece po obitelji to što majka neće primati naknadu duže od 3 mjeseca je smijurija. Ajde da si napisao da su vrtići skupi ili tako nešto. Sprdačina čovječe i to malo žešća.
Evo ja imam kuma u švicarskoj. Kad je njegova žena ostala trudna sa drugim djetetom on joj je rekao neka da otkaz i neka bude kod kuće sa djecom. Ali ne izvlačim nikakav zaključak iz toga. Isto tako, moja žena ima familije vani pun kufer - ujak sa familijom u austriji, stric sa familijom u švicarskoj, tetka sa familijom u SAD-u, drugi stric sa familijom isto u SAD-u, druga tetka sa familijom u kanadi... BTW - nitko od njih nema neko nenormalno radno vrijeme (a ukupno se radi o barem 17 odraslih osoba koje rade)

Svatko od nas može isisati nekakav zaključak iz one stvari i postaviti to pred ostale forumaše kao argument.

Total fertility rate u švicarskoj za 2014 je 1.54. Dosta nisko, ali miljama daleko od "obično jedno dijete".

Uopće taj tvoj stav "bio sam svuda, prošao sam sve i znam sve" je onako pomalo za šesti razred i svađanje pod odmorom.
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote