View Single Post
Staro 13.04.2022., 21:08   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,976
Citiraj:
Autor k1ter Pregled postova
Koja si negativna iskustva imao s tim poslom, ako možda možeš obrazložiti?
Puno je vremena prošlo od mojeg vremena, a i jedna lasta ne čini proljeće.

Kao prvo u tom poslu nije najbitnije znati dobro programirati. To se podrazumijeva i to je easy part. Programiranje je iznimno kreativan posao u kojem moraš imati opću širu sliku o tome što radiš. Moraš moći voditi računa o kompleksnim projektima, misliti na puno stvari istovremeno i znati to ukomponirati u cjelinu.

Vidio sam dečke i poneku curu koji su izvrsni koderi koji programski jezik poznaju k'o svoj džep i imaju hrpetine repozitorija iz kojih vuku stvari napamet kao kovanice iz džepa ali nisu u stanju složiti omanji projekt 100% funkcionalan bez bugova jer se pogube u svom vlastitom projektu.

U tom poslu moraš imati puno sreće da nađeš dobru firmu i/ili dobrog klijenta. Manageri ne znaju što bi i kako bi. Zahtjevi se mijenjaju kako vjetar puhne kao i interpretacije zahtjeva od strane managementa. Needless to say, zahtjevi su često nerealni i neizvedivi čak i uz 10x veći budžet. Kada nešto debugiraš da proradi kako treba znajući da će sutra/prekosutra netko promijeniti pola projekta, motivacija i elan poprimaju negativan predznak.

Mogao bi o tome do sutra kao i o kolegama programerima kojima kronično nedostaje društvenih vještina i osobne higijene. To je najgori dio kada se nakon jako loših vijesti sa sastanka moraš vratiti u sobu koja smrdi na znoj, vape, mirisne štapiće u asocijalnoj atmosferi uz neki opskurni izbor glazbe i jebene mehaničke tipkovnice čiji klikentavi zvuk je kao da ti netko zabija čavliće u uho Pucaj mi u glavu odma sada odma.

Ima o tome koliko hoćeš na netu. All in all, za taj posao, uz živce i volju moraš imati određenu dozu mazohizma. Burnout faktor je jako visok.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote