Tema: Automobili
View Single Post
Staro 22.03.2024., 18:08   #72578
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
servisno angazirani,

uvijek postoji uzrecica, ako ces platiti dovoljno, sve se moze uciniti.
Nije problem u parama, problem je što su danas "majstori" spali na kupovinu turbo kitova, ono all-in-one. Ščitaba na forumima poput DIY-turbo-swap-HOW-TO-FOR-DUMMIES i tako to samo guraju takva rješenja u prvi plan.

Mogućnost izrade potpuno specifičnog setupa nemaju svi, te ćeš zato vidjeti da ekipa redovito sama sebi radi stvari.

Ako hoćeš sam svoj izdelak napraviti, nećeš se usrećiti tražeći princip "ostavim auto, pokupim ga x mjeseci kasnije, dam 20k evra".
Često moraš ili imati nekog tko će biti glavni "driver" projekta. Ti imaš ideju, a ako ne možeš gurati realizaciju, treba netko biti tko će se tome moći posvetiti, i onda će ta osoba tražiti specijaliste dalje, u najvećem broju slučajeva preko dobrih prijatelja.

Obična poznanstva u ovakvim situacijama nisu dobro rješenje jer i poznanici rade užasan posao. Morao sam proživjeti s dva lakirera, kamoli onda kad treba nešto kompliciranije odraditi.

--

Ali pustimo mašti na volju - realizacija klimatizacije pored turbakom tjuniranog auta jest moguća, ako nikako drugačije, onda koristeći električni kompresor klime i novih cijevi i crijeva.

--

U mene je u 320is još uvijek isparivač klime na mjestu, ali auto je po putu, još prije 20 godina izgubio kompresor klime.
Olakotna situacija za mene je da taj auto koristim kad ionako ne bih palio klimu, ali razumijem problem ak auto treba biti Katica za sve.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote