View Single Post
Staro 13.08.2015., 18:59   #21
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Opcenito karticne kuce ne gledaju samo prihod mjesecni koji imate, tu ima previse faktora, od kojih su neki cak i subjektivni.

Prihodi, rashodi, stanja racuna na kraju mjeseca, urednost placanja drugih racuna (mobitel, internet itd), bivsi krediti, nekretnine, stednja, sablona potrosnje, mjesto prebivanja, godine itd itd.

Dobar dio toga prolazi kroz komp koji vam daje nekakav rejting, na temelju tog rejtinga se odlucuje dobivate li karticu ili ne - ako ste negdje u "sivoj zoni" moguce je da i djelatnik karticne kuce odluci na kraju. I tu ulazi subjektivna procjena.

Ne znam iskreno kako to funkcionira u HR, medjutim u GER imaju tzv SCHUFA rating, centralizirani sustav koji uzima u obzire sve ove gorenavedene faktore i (prvenstveno) na temelju toga se donosi odluka o odobravanju kredita/kartice.

Ali jedno su njemci, drugo su hrvati, kada upoznate podublje kako funkcioniraju banke i kreditne kuce, sve vam se to odjednom cini klimavo i kilavo, pred raspadom toliko gresaka i nesposobnosti u necemu za sto se vjeruje da je "neprobojno"

Nadovezujem se na ovo.

Prije 3 god sam tražio amex barem 5 puta u pbz-u. Odbijen sam bio iako sam imao svaki mj placu preko pet tisuća kuna. Ove godine sam prijavljen na minimalac (ostalo na proviziju) i odobrili su mi amex i to sam zatražio preko mobilnog bankarstva bez ikakvih dokumenata!! Za 2 tjedna je bila kod mene.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote