View Single Post
Staro 22.02.2019., 23:53   #54
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Onako iz glave:

1.) Prije 20ak godina, prevruća ljetna noć, a ja nešto pokušavam na kompu. Na jednom jedinom HDDu kojeg sam tada imao sam uspio obrisati cijelu extended particiju. Stradala je samo ne-privatna multimedija, a ja sam na teži način naučio da treba raditi backup particijskih tablica pogotovo jer taj backup zauzme rekordno malo mjesta.

2.) Instalirao Windowse na sekundarni HDD za neki test. Glupi Windowsi ne znaju instalirati master boot u ništa što nije prvi disk koji vide u sistemu. Drugim riječima, instaliraš li Windowse na HDD1 oni će svejedno staviti NT loader na HDD0. Anyways, rezultat: Linux koji je bio na HDDu u ATA0 portu se više nije mogao bootati baš kada mi je zatrebao, a to je bilo par dana poslije jer su Windowsi obrisali GRUB i zamijenili ga za NT loader. Imao sam iznimno ubrzani tečaj GRUBa da ponovno bootam taj Linux.

3.) Zaposlih se u jednoj firmi i nedugo poslije me zovu u nedjelju da je krepao server. Dođem i imam što vidjeti: raspalo se RAID1 polje na sistemskom volumeu PDCa. Kako? Disk je riknuo par mjeseci prije i nitko se nije sjetio zamijeniti ga, nego se pričekalo da krepa i drugi disk. Ja sam bio potpuno novi tada i nisam niti imao šanse zamijeniti ga na vrijeme.

4.) Eksterni USB disk u 3.5" okomitoj ladici: stavim ga na pod, nisam ga ni upalio, dignem se i slučajno ga zakačim nogom i... baam. Tresnuo je na bok. Glava diska je nakon toga svako malo kliketala, podaci su se čitali iz njega tjedan dana malo po malo dok (sva sreća) nije sve pročitao.

Ima toga još, ali kasno je....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 22.02.2019. u 23:59.
medo je offline   Reply With Quote