View Single Post
Staro 06.09.2013., 15:09   #1648
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Meni je isto pretjerana ta fama oko CPU bottleneck-a, kao da neki CPU lobij to tjera da svi prelaze na i7-3960X. I nije baš neka usporedba, TITAN je čudo od kartice i ima jako, slikovito rečeno, široku bocu, tako da i vrh cpu ponude može biti usko grlo u određenim situacijama.
Ljudi su dosta nerealni i subjektivni oko svega toga i oslanjaju se na neki svoj "feeling za osjećaj" što će biti usko grlo ili ne.
Vidio sam svašta, čovjeka koji na renomiranom stranom forumu, tvrdi da će i5-4570 biti bottleneck HD7950, a ustolom, meni je jedan član na ovom forumu pisao da mi se ne isplati staviti ništa drugo osim HD7850. A moj stari X6 phenom na 4,1ghz je maltene uz bok FX-8320 u dosta testova, a još mu i bolje idu single thread operacije koje su u krajnjoj liniji najbitnije za igre.

Tako da, kolega seregator, sve to uzmeš sa zrnom soli, ako tebi dobro rade igre i zadovoljan si, kog boli ona stvar.
I ustalom da li se isplati mijenjati Cpu/matičnu/platformu zbog 5-10% Fps-a u igrama, to čovjek zaključuje sam.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote