View Single Post
Staro 18.04.2017., 00:05   #2638
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ivane, svašta si nadrobio tu, čak pomalo i bezobraznim tonom.
Ako zastaneš na sekund i pročitaš moj post vidjeti ćeš ;

Dakle, slažeš li se s ovim ili ne? Jednostavna tvrdnja, jednostavan odgovor.
To se u stvari ne tiče A6500 modela jer gašenje uređaja uslijed pregrijavanja je očekivano i sam Sony to navodi kao uobičajnu stvar koju korisnik može očekivati. S toga gašenje A6500 modela bog pregrijavanja nije kvar na uređaju nego nešto što se može očekivati. Što i sam Sony navodi.
Za mene koji ponešto znam o elektronici takav pristup proizvođača je neprihvatljiv jer se od takvih uređaja očekuje smanjeni radni vijek i manja pouzdanost.
Što ne znači da za nekog drugog taj uređaj ne može biti najbolja moguća opcija.

Naravno, postoje limitacije i nitko ne očekuje čuda. Ali, očekujemo da stvar radi pa kako god to bilo ako se već navodi kao mogućnost.
Kako i sam navodiš postoje drugi izbori koji rade, bitno je za one koji čitaju da znaju prednosti i nedostatke jer ne postoji savršeno tijelo niti sistem posebice kada postoji limitiran budžet. Ali postoji optimalan izbor prema potrebama korisnika u nekom financijskom okviru.
Pa pogledaj razne youtube i svakakve pisane reviewe, na njih mislim pod "drkoši" jer svaki klinac s internetom i nekakvom kamerom je bloger/vloger/guru reviewer. Redom će kao manu istaknuti da ne može snimati više od pola sata, ili da se uključuje termalna zaštita zbog pregrijavanja senzora, iako to nema apsolutno nikakve veze s osnovnom namjenom aparata. Zašto si se ti našao prozvanim, ne znam.

Fotoaparat nije video kamera i točka. Možemo do sutra raspravljati, ali ništa taj fotoaparat neće pretvoriti u video kameru.

Raspravljati o smanjenom vijeku trajanja je isto smiješno. Nigdje nećeš naći dokaz da je grijanje senzora uslijed snimanja dovelo do ikakvog problema ili kvara.

Nisu proizvođači jučer stavili opciju snimanja videa u aparat, pa da ne znaju ima li negativnih utjecaja.

Uostalom, u Rijeci živiš. Zaleti se do ATV-a, reci da sam te ja poslao i pitaj Zorana jel dosad imao takav slučaj.

Ono što je bitno za cijelu priču je da ni jedan od tih mirrorlessa ili DSLR aparata nije profesionalni video snimač i smiješno je uopće tvrditi da je pristup proizvođača neprihvatljiv jer su ti omogućili nešto pod određenim uvjetima...pogotovo kad nešto znaš o elektronici.
Imaš hobi alat i imaš profesionalni alat. Očekivati od hobi aparata da će raditi jednako kao i profesionalni....stvarno?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.04.2017. u 00:13.
1v@n je offline   Reply With Quote