View Single Post
Staro 21.02.2024., 14:43   #1255
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 339
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Mislim da ti je grijač cca 140w/m2.
Ali to ti ide samo ispod pločica.

Također, dobro je imati i neku podnu izolaciju da ti se toplina ne gubi.

Za laminat je najbolje staviti 5mm xps-a kao podlogu pa na to foliju (IC).

Ovaj grijač što si linkao se teoretski može staviti i na estrih ili beton prije laminata ali ga opet onda moraš zaliti u neku masu (tipa nivelir masu) što je neekonomično ako misliš stavljati plivajući pod preko njega plus donosi druge probleme poput različite visine prostorija.

Možda bi ti najbolja opcija bila IC grijanje ispod velikog tepiha u sobi tako da niti ne moraš brinuti o podu.

Inače grijači poput ove mrežice koji idu u beton/pločice bi trebali raditi neprestano da podloga dobije određenu temperaturu dok kod IC se brže zagrije pod.
Tepisi ne dolaze u obzir u kući (osim onih kratkih u predsoblju).
Gledam možda na strop da smontiram neki od 600W, ali u centru sobe je rasvjeta, riječ je o manjim dječjim sobama 4.5 x 3.5, po dužini strop dijele 2 stogodišnje tesane grede, što znači da u srednje polje moram staviti panel, a panel mora biti 25cm od stropa tako da grede neće smetati, a jedino me muči rasvjeta, nebi je htio micati ... a neznam koliko će utjecati ako pomaknem panel npr bliže prozoru, na ajmo reći ako podijelimo je po dužini na petine, na treću petinu stropa, da je udaljeno od svjetiljke bar 20 cm, pošto na svim piše da im je površina 90-110 stupnjeva celzijevih ... frka me požara, iako znam da teoretski ta temperatura osim plastike ništa nebi smjela zapaliti (i hepo kocke).
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote