View Single Post
Staro 07.05.2014., 21:37   #82
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Pozdrav, evo sređujem donji kat u kući, pa sam došao do faze "strukturalno kabliranje informatičke mreže" i trebam vaše savjete u vezi toga. Centralni dio te mreže će biti mali hodnik u kojemu će biti smješten router, kasnije možda i switch. Prvo sam mislio napraviti nešto ovako:
http://www.elteh.net/projekti/kucno-kabliranje.html , ali mislim da neću ići na tu opciju, što zbog veće cijene, što radi veće zafrkancije oko toga, posebice jer bih morao štemati betonski zid za smještaj kutije.
Mislio sam kao jeftiniju soluciju kupiti kutiju za sedam modularnih RJ45 priključaka i jednostavno od te kutije provući kablove do RJ45 utičnica u sobama. Mislio sam voditi u svaku sobu po dva priključka.

Sutra je u jednom trgovačkom centru popust na te djelove, pa bih išao uzeti sve potrebno. Ta modularna utičnica izgleda ovako:

Edit: slika "isparila"

Sviđa mi se što za spajanje kablova ne treba nikakav alat, već utičnica ima tzv. "češljeve" u koje nasjedne kabel kad ga pritisne plastični poklopac. Sad me zanima koliko je kvalitetan takav način spajanja, hoće li biti kakvih interferencija ako su sve utičnice poredane jedna do druge. Koliko vidim nemaju nikakav metalni oklop.
Radi se o priključcima cat5e, mislm da nemaju cat6, pa me zanima vaše mišljenje da li je to veliki minus. Da li da ostanem pri ovoj soluciji ili da uradim nešto drugo. Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.02.2017. u 19:08.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote