View Single Post
Staro 16.06.2010., 20:43   #41
elina08
Seven
Moj komp
 
elina08's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 97
Citiraj:
Autor aLhEmIcAr Pregled postova
E ovako pozdrav svima nov sam na ovom forumu zato mi nemojte zameriti.
Uspeo sam da otkljucam dodatna dva jezgra na procesoru phenom II x2 545 i sada radi kao phenom II x4 b45, u device menageru se vide sva cetrir jezgra, u task menageru takodje, windows ga je normalno premoznao.

Ali imam jedan problem procesor radi nestabilno kao quad core naime kada ne koristim neke zahtevne aplikacije tipa internet, gledanje filmova sve radi ok, medjutim kada pokusam da igram neku zahtevniju igricu tipa far cray2 gta4 odmah zakuca i izbaci neku gresku.

Sada me zanima da li postoji nacin da stabilizujem rad procesora mozda povecanje frekvencije ili voltaze ili nesto drugo.
Ploca na kojoj sam ga otkljucao je Gigabyte ga-m720-us3.
Pozdrav
Večina Phenoma II x2 otključava se u quada ali postotak onih koji ostaju stabilni kao quad je znatno manji.
Otključane jezgre znaju biti defektne zato i nestabilne.
Nakon što uključiš ACC u biosu trebaš ga testirati,po meni za to je najbolji Prime95,ostaviš ga da odvrti prime nekoliko sati da vidiš izbacuje li kakvu grešku.
Ukoliko izbacuje greške ili baca plavi ekran jedino rješenje je podizanje voltaže na cpu.
Ne znam da li tvoja ploča podržava zasebno otkjučavanje jezgra,ukoliko je samo jedna jezgra defektna da ga probaš otključati u x3
elina08 je offline   Reply With Quote