View Single Post
Staro 23.12.2007., 19:51   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Hvala Mortal, situacija je slijedeca. Ovakav sam

Btw, drugi (crash bios) bios sluzi samo za dignuti sistem i flashati pravi bios sa cd/floppy/usb diska.

Izvadim bateriju sat vremena, vratim je nazad sistem se ne dize, izvadim sve, beepa da nema grafe i memorije. Vratim sve nazad, nece, izvadim jedan ballistix i radi, sistem se dize, namjestim sat, sejvam i udjem u win. Vec sam mislio da je jedan ballistix odapeo. Stavim ga nazad, opet cmos bad cheksum i udjem u bios, sat i datum na nuli. Pokusam maaaalo oc-at i nis, sistem se ne dize. WTF, ugasim pa upalim, opet "overclocking failed", stisnem f2 i udjem u win normalno.

Izgleda da je ipak baterija, ali cudno da nece sejvat nikakvu vrijednost ako je promjenim, vezano za proc, memu ili redoslijed bootanja.

Btw, uspio mi je flash grafe koja nije htjela preko 860, sada je na 885 i vrti markonju, temp 52c, idemo dalje u nabavu baterije.

To be continued....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote