View Single Post
Staro 03.11.2020., 18:58   #2510
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Postavio sam to pitanje kao stari gamer i hw entuzijast, prije dok sam bio mlađi sam tendio to sve. Sada mi je doslovce bitno da je mašina bling bling, da su performanse one koje tražim te da je što manje štelanja pošto više nije toliki gain kao prije, kada si naprimjer OC procesor i grafu te bi dobio osjetno više. Sada je to sve out of box već naturpijano skoro do maksimuma. Prije bi kupio jeftiniji proc te sam izvukao iz njega maks sad je već situacija drugačija, grafe su ionako već same po sebi jake te mizerno overclockirane pa ne vidim smisla u davanju npr soma kuna više da bi dobio koji mhz više ili nazovimo premium hlađenje ili pcb, meni osobno nebitno. Ionako ću kroz 2-3 godine promjeniti nešto, u većini slučajeva tu grafu koju ću preprodati za neku lovu i dodati za novu.
Poštujem naravno ako netko želi premium model, ili nekom vendoru vjeruje više nego ovim tzv šrot vendorima.

Najosjetljivija razlika je definitivno u hladenju. I jeftiniji MSI, Asus i Gigabyte znaju imati ocajna hladenja gdje graficka zna biti toliko bucna da se cuje kroz slusalice. Osobno ne bi isao na hladenje sa 2 ventilatora i malim blokovima aluminija na karticama iznad 200W. Izmedu najjeftinijih modela poznatijih firmi i Palita ne vjerujem da je velika razlika. Nisam ih dovoljno prosao da komentiram razliku u vijeku trajanja.
sliver je offline   Reply With Quote