View Single Post
Staro 13.09.2018., 15:34   #1
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Smart Home & Home Automation

Pozdrav,
gradim si dio kuce te si planiram odmah sloziti automatizaciju struje. Da li tko ima iskustva sa time? Ono sto trazim je nacin kako hardverski automatizirati paljenje/gasenje trosila (vise manje svjetla). Softver sam izradujem.
Imao sam svojevremeno ideju sloziti putem Arduina i Solid State releja no onda imam vise komplikacija poput problema sa neovisnim fizickim prekidacem te nisam bas presretan takva rjesenja stavljati u produkciju .

Ono sto sam nasao je da Schneider nudi rjesenje:
https://www.schneider-electric.com/e...88006#tabs-top

E sad, ono sto mene zanima je sto mi tocno treba od toga? O kojoj lovi pricamo i na sto pripaziti. Potrosaca nemam puno, bit ce ih mozda 10ak s kojima bih volio upravljati.
Ono sto mi je bitno da uvijek imam prekidac neovisan o sustavu s kojim mogu regulirati potrosaca. Nesto tipa dupla sklopka. Spojio bih svoju aplikaciju na primjerice ovo sto Schneider nudi no paralelno zelim imati mogucnost paljenja/gasenja i putem prekidaca. No ne na nacin da je serijski spojeno te da cijela prica ne radi ako je na prekidacu spustena sklopka.
ZigBee i slicna rjesenja mi nisu opcija. Zelim sloziti sve zicano i kacit se na to svojim softverom.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote