View Single Post
Staro 08.02.2012., 08:21   #52
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor samsung89 Pregled postova
Upoznat sam ja sa tom tematikom, ne gledam si to ovako, za ono što koristim navedeni PC (mail, forumi, filmovi) ako to može bez problema odraditi ne vidim razlog zašto nebih investirao 40-tak dolara i probao. Recimo i da prodam tu PIII kantu opet bih dobio više love nego što dođe raspberry.
Kao sto rekoh, nemoj se zavaravati - taj ARM je sve samo ne sposoban zavrtiti tvoju omiljenu Fejs aplikaciju u Flashu i nedaj Boze jos nesto pride. Kada tome dodas 256MB RAM-a, imas neiskoristiv stroj do bola.

Citiraj:
Nisam neki freak što se tiće video kvalitete, ali HD formata se ovaj PIII boji kao mačka vode, a kako vidim ovaj komad(ić) hardvera čak i to progura.
Taj P3-T je nemjerljivo brzi nego ARM. Tebi treba kvalitetna AGP graficka (tipa Radeon 4xxx serija koja ima UVD 2.2 podrsku) pa ce ti vrcenje p0rna ici gladje.

Takodjer, ne zaboravi cinjenicu da sve ovo sto Youtuberi prikazuju kao prednosti i mogucnosti radi u vrlo kontroliranim uvjetima. Pa kad krene stekanje s prvim HD p0rnom koji nije optimiziran za ovakvu pricu, bit ce veselja do bola...

Citiraj:
Također razlika u potrošnji energije, isto tako nije da mi je previše bitno -+10kn mjesečno no zbog praktičnosti bi mi recimo super odgovaralo, strpam ga u ladicu i amen što sa trenutnim kompom ne mogu, a ITX alternativa mi je preskupa za moje potrebe.
Ova prica, ako ce stvarno kostati 35$, biti ce savrsena jer nudi jako puno embedded stvari za malo love. No, glavna prednost je hrpa GPIO-a i busevi tipa I2C, SPI i slicno, pa kad pogledas, ovo cudo -> http://www.futurlec.com/ET-STM32_Stamp.shtml kosta jednako kao i verzija bez etherneta. Stoga ako stvarno uspiju odstampati tu pricu za 25$, ovo ce ponajprije zauzeti trziste elektrohobista.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote