View Single Post
Staro 18.05.2016., 11:40   #45
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ne želim o tom misliti jer znaš kako se kaže misliti je k...c znati. s obzirom da djeluješ veoma informiran u vezi poštanskog prometa planeta zemlje reci ti zašto. ne bih se iznenadio ni da si insajder.
Oooo, sad sam i poštar?

Malo proguglaj, razmisli... Ne postoji nešto kao što je besplatna usluga. pitanje je tko što plaća. S druge strane, najskuplji dio dostave je upravo dostava u RH.

Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
kupiš sitnica za dolar-dva i onda ti lokalni debili lupe još toliko ili pola, nije da ja kupujem po 10,20 ili više predmeta svaki mjesec već govorim za ostale i što sad bi trebali plaćat dreku od pošte preko 100kn mjesečno?!?
Prvo je pitanje zašto se naručuje toliko i kakve robe. Cjenici pošte s tim cijenama su davno u igri, jedino što su mijenjali je naplata i pri preuzimanju u pošti i što su počeli to naplaćivati više - manje redovno.

Drugo, na koji način bi trebao platiti dostavu? Vrijednost robe nije samo proizvodna vrijednost već i svi postupci koji su potrebni za dostavu proizvoda kupcu.

Problemi UPU tarifa, prebijanja, gubitaka pošta, subvencija Kineske države i slično su došli na naplatu. Ono što se eventualno može provjeriti može li pošta prema UPU pravilima naplaćivati za pakete do 0,5 kg.

Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
meni osobno ne bi bio problem tih 4.5 kn za par pošiljki mjesečno da tamo nije zaposlen bezobrazni lijeni nesposobni šljam zbog kog od dolaska pošiljke u ZG moram čekat i po tjedan dana dok mi paket stigne doma, eto u tom je problem!!
Jesi li naručio hitnu dostavu?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote