View Single Post
Staro 07.05.2016., 10:03   #26
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Pozdrav ljudi!

Znam da je tema dugo neaktivna ali nigdje ne mogu naci tocno ono sto me zanima. Zivim u Ujedinjenim Arapskim Emiratima vec skoro godinu dana i planirma ostati vise godina. Kupio sam laptop U Maleziji prije 2 i pol mjeseca. Rijec je o Alienwareu 17. Dosao sam u ZG prije 3 tjedna i isao kroz traku da nemam sto prijaviti i carinski sluzbenik me zaustavio i radio probleme oko laptopa no na kraju me pustio ali rekao da sljedeci put necu imati mozda toliko srece.

Sad me zanima, za par dana opet stizem kuci, i uzeo bih laptop, jer mi treba, izmedju ostalog za posao. To je moj osobni laptop ali kako je poprilicno skup (Ja ga platio malo vise od 2000 eura, a u HR je koliko vidim preko 3k), sto da radim da nemam problema ako me opet zaustave?

Zadnji put kad sam bio zaustavljen izmedju ostalog je carinik rekao da sma ja gradjanin RH i dalje na sto sma ja rekao da jesam ali ne zivim i necu jos barem neko vrijeme tu. Dapace, prijavljen sam na MUP-u na privremeni boravak u inozemstvu na 3 godine. Kaze mi on, pa neces zauvijek ostati u Dubaiu, sto mozd ai necu ali mozda i hocu, ne znam ni ja, a kako on moze znati. Iskreno, vjerojatnije je da cu ostati zivjeti u inozemstvu nego se za stalno vratiti u HR. No kako god, zar ja morma placati PDV ili sto god dok ne zivim u Hrvatskoj?

Ak odem na onu crvenu liniju i prijavim sto imam, hocu li dobiti smao neku potvrdu da sam to unio i da moram sa tim laptopom van ili c emi naplatiti PDV/carinu sto god?
Kakve građevine rade na carini kod nas. Jel plaćen po debilnom komentaru?
  Reply With Quote