View Single Post
Staro 29.03.2021., 11:19   #98
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,244
Citiraj:
Autor Daedalus Pregled postova
I na kraju radi čega, da na daljnski pališ i gasiš svjetla?
Tako su i ljudi prije 50 godina govorili: sta ce ti struja u kuci, imas sviće a struja te može ubit
Smart home je way to go, ne samo da bi mogao daljinski upaliti svijetlo nego zbog puno drugih razloga.

A isto svaki uređaj koji kupiš i uključiš u struju je rizik za požar, bez obzira koliko "poznate il nepoznate" kvalitete (Galaxy Note anyone?)

Uz to ko ne zna, nebi se smio ni bavit sa strujom ovako i nako. Evo bas shelliye da komentiram posto ih pratim u grupi. Oni su rađeni od plastike koja ne gori, ali svakih xx iskoči neko sa istopljenim Shellyem.
U doti jednom slučaju do sada, topljenje uređaja se dogodilo zbog "user error-a" Uglavnom krivi spoj tj naprave kratki spoj.

A u slučaju shelly Dimmera koji se otopio, zato jer user nije čitao uputstva, spojio ne dimmabilne žarulje, nije odradio kalibraciju uređaja itd itd. Kompanija je svima dala nove uređaje iako nisu ni morali, i napravila sistem za automatizaciju detekcije tipa opterećenja, bez obzira što u uputstvu jasno piše da se obavezno mora napraviti kalibracija. U ovom slučaju kad se spoje 3 ne dimabilne zarulje sa feromagnetnim transformatorom u paralelu je došlo do preopterećenja i automatski sistem zastite se nije mogao uključiti. Da ja ne pametujem o nečem što ne znam direktor firme je tu objasnio situaciju, i ispod imaju komentari korisnika
OuttaControl je online   Reply With Quote