View Single Post
Staro 30.12.2013., 22:59   #403
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Blu-ray player ili media player?

Ne vidim aktualnu općenitu temu o blu-ray playerima, a zanima me ovak; koje su prednosti, odnosno nedostatci blu-ray playera u odnosu na npr. wd tv live. Mislim na ove koji ne skaču daleko od njegovog cjenovnog ranga (ispod 1k).

Koliko vidim, ovi jeftiniji od WD-a imaju "felere" da ne mogu play-at određene formate kao npr. mkv. Za ove malo skuplje se navodi da mogu puštati sve te mainstream formate. Onda u biti, oni imaju sve funkcije kao i media playeri + puštanje BR, DVD...medija...am I missing something?
pa eto, BD player se isplati samo ako misliš skupljat neku kolekciju BD diskova...
tako sam ja počeo sa DVDima (mpeg2) tamo 2006 godine (dok sam imao CRT TV) i danas to vidim kao jednu od najvećih pogršaka u životu...za cca 4 godine mpeg2 je potpuno dotučen sa FULL HD formatima a filmovi su dostupniji nego ikad.
Sve te filmove koje sam ja kupio na DVD formatu, danas imam "đabe" u FULL HD formatu gdje se razlika na plazmi itekako vidi.
Stoga tvrdim da će BD player izumrijet brže nego DVD playeri što zbog media playera, što zbog samih TVa koji će uskoro bit potpuno interaktvini sa internetom pa ćeš preko niuh pristupit bilo kojem sadržaju na netu a sa većom brzinom (20Mb/s) i direktno gledanje FULL HD filmova.
quazar912 je offline