View Single Post
Staro 22.10.2009., 01:29   #605
vedranjosipa
BMW ///MPower
Moj komp
 
vedranjosipa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
ovak, u Real Temp moras podesit TjMax na 85, nakon toga bi ti trebo pokazivat tocno, vjeruj njemu iako ni everest nije los

sta se tice rama, +0.2v je stvarno nista, to ti je 2.0v, a mozes slobodno do 2.2v, moja osobna preporuka je 2.15v za 24/7 rad, dakle trebao bi moc dobit tih 930mhz sa 2.1v, a vjerojatno mozes i 950 sa 2.15v (pricam o koristenju 5-5-5-15 latencija) - tako bi i ja na svojim ramima stavio, ali me muce glupi dijelitelji ovih nasih ploca pa od 2.5 ide odma na 3.0 sta mi je opet previse (ako se pitas zasto tebi preporucam 2.15v, a sam koristim 1.85v...nije mojoj zeljom )

11000 nije malo, to je ok rezultat, vjerojatno moze bolje samo treba to jos sve malo podesit kak spada

inace nista ti ne znaci temperatura u biosu ili temp u real tempu i everestu ako si na IDLE, trebas uvijek opteretit proc i vidjet do kud dode, to je temp koja ne smije prec 65c ako zelis bit 100% siguran u stabilnost overclocka

takodjer kao sto sam reko vec, proc slobodno do 1.45v ako bi ram iso do 950 pa da mozes i proc dalje gurat

sve ove vrijednosti i postavke su vrlo unutar sigurnosnih granica, meni je bitno da mi je komp stabilan i da nema nikakvih crasheva jer se znam nekad bavit malo ozbiljnijim poslom i nebi bilo dobro da mi se srusi sustav za vrijeme toga zato takve postavke preporucam i drugima, evo sad vec 3 god da mi je proc overclockan i nikad niti jedan neocekivani pad sustava (bilo ih je dosta ocekivanih za vrijeme isprobavanja itd..)
sta se tice realtemp-a da li to vrijedi i za druge gigabyte ploce P35 cipseta ili samo za vase modele
__________________
vedranjosipa je offline   Reply With Quote